Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Sparta mění generála. Povede ji muž, který začínal na stáži

26. červen 2023
Sdílejte:
AC Sparta Praha mění generálního ředitele. František Čupr tuto pozici předá na začátku července Tomáši Křivdovi, dosavadnímu členovi představenstva, který byl zodpovědný za řízení komerčního úseku. Čupr v klubu zůstane jak výkonný místopředseda představenstva.
Tomáš Křivda, nový generální ředitel SpartyFoto: AC Sparta Praha

Tomáš Křivda bude mít jako generální ředitel na starosti řízení klubu na denní bázi, povede nadále komerční úsek (sponzoring, marketing, klubové areály, bezpečnost a další). Na vedení Sparty v běžném provozu a na ekonomickém řízení klubu se bude nadále podílet také finanční ředitel a člen představenstva Jakub Urbaník.

František Čupr bude jako výkonný místopředseda představenstva mimo jiné reprezentovat Spartu směrem k fotbalovým strukturám (UEFA, FAČR, LFA) a bude se podílet na vedení klubu s přesahem ke struktuře EPH, v níž zastává významnou pozici. Právě z EPH, tedy Energetického a průmyslového holdingu Daniela Křetínského, do vedení Sparty František Čupr před pěti lety přišel.

„V praxi to pro mě bude znamenat, že nebudu součástí běžné denní agendy, která souvisí s chodem klubu. Budu se však intenzivně věnovat povinnostem, které se týkají zastupování Sparty navenek. Budu také trávit čas spoluprací s Tomášem Rosickým a Petrem Hrdličkou při transferových jednáních, chci se ještě víc věnovat oblasti rozvoje sportovní infrastruktury Sparty, zaměřím se na vztahy s vrcholnými představiteli UEFA, mojí ambicí je častější setkávání se na půdě LFA a intenzivnější komunikace se zástupci ostatních českých klubů,“ představil svou novou úlohu Čupr.

Ten za Spartu vystupoval i na páteční valné hromadě Fotbalové asociace ČR, kde nechal do usnesení zanést, že je asociační výkonný výbor povinen s letenskými zahájit jednání ohledně výstavby nového stadionu Sparty na Strahově na pozemcích patřících FAČR, na kterých dnes stojí Stadion Evžena Rošického. Sparta o tato jednání usiluje neúspěšně už dlouho.

Zpět ale ke změně v pozici sparťanského generálního ředitele, tedy CEO. „Tomáš Křivda měl i do této doby na starosti největší část provozu klubu, díky tomu nyní logicky postupuje do pozice CEO. Pro mě je důležité, že jsme schopni posouvat Spartu s využitím interních lidských zdrojů,“ doplňuje Čupr.

Tomáš Křivda zastával od konce roku 2020 funkci ředitele komerčního úseku a člena představenstva ACS. V minulosti byl marketingovým ředitelem, v klubu začínal v rámci studentské stáže už v roce 2005.

„Velmi si vážím důvěry Daniela Křetínského a Františka Čupra. Chtěl bych jim poděkovat, že dostávám takovou příležitost. Mojí vizí je navázat na práci Františka a společně s kolegy pokračovat v rozvoji klubu, kterému od dětství fandím,“ říká Křivda.

Čupr nastoupil do funkce generálního ředitele AC Sparta Praha v roce 2018. „Za dobu jeho vedení vyhrál A-tým mistrovský titul, MOL Cup, Tomáš Rosický byl jmenován sportovním ředitelem, došlo k vybudování nového zázemí pro první mužstvo na Strahově a klub významně ekonomicky zhodnotil hráče jako Adam Hložek či Dávid Hancko,“ zhodnotil Čuprovo působení v pozici generálního ředitele klubový web.

Sportovní úsek na Spartě nadále povede sportovní ředitel Tomáš Rosický, směrem k A-týmu bude jeho nejbližším spolupracovníkem Tomáš Sivok, hlavním skautem Jiří Rosický, ředitelem úseku mládeže byl nedávno jmenován Vítězslav Lavička a manažerem akademie se stává od července Oldřich Šmerda.

Související články

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty

Půl miliarda ročně za ligu? Výsledky tendru na vysílací práva přehledně

Česká liga už definitivně ví, kdo ji bude příštích pět let vysílat. Kolik za to O2 TV zaplatí? Co lize přinese dalšího kromě peněz? Proč dosud kluby v Česku dostávaly třikrát méně? A bude se liga dál jmenovat po Fortuně? Odpovídáme ve shrnujícím průvodci.

Peníze
Popup se zavře za 8s