Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Šest sezon a dost. Svědík se domluvil se Slováckem na svém konci

15. duben 2024
Sdílejte:
Martin Svědík po této sezoně na vlastní žádost skončí po šesti sezonách ve Slovácku, i když má podepsanou smlouvu až do konce té příští. Prvoligový klub oznámil, že vyhověl jeho žádosti.
Slovácko Martin Svědík vytáhl až do Evropy.Foto: Profimedia

Trenér vedení klubu požádal o předčasné ukončení smlouvy k 30. červnu. „Byť má Martin Svědík se Slováckem smlouvu do léta 2025 a z naší strany byl zájem o dodržení tohoto kontraktu, tak představenstvo klubu nakonec rozhodlo, že jeho žádosti bude vyhověno formou vzájemné dohody. V další kariéře a zejména pak v osobním životě, mu přejeme všechno nejlepší a děkujeme za profesionálně odvedenou práci,“ řekl Petr Pojezný, ředitel 1.FC Slovácko.

„Cítil jsem, že se náš čas naplnil. Vážím si toho, co jsem tady prožil a vážím si také toho, že to vedení klubu vzalo a domluvili jsme se. Není to rozhodnutí, které bych udělal na základě pár týdnů, je to dlouhodobější úvaha a považoval jsem za férové říct to Slovácku s předstihem, aby vedení mohlo reagovat a hledat nového kouče. Nechtěl jsem klub dostat v tomhle směru pod tlak a do problémů,“ uvedl Svědík, o kterém se už nějakou dobu spekuluje jako o možném nástupci Miroslava Koubka v Plzni nebo Pavla Hapala na lavičce Baníku. Svědík se také loni na podzim sám v rozhovoru s deníkem Sport hlásil jako zájemce o tehdy uvolněný post reprezentačního trenéra. Přednost od svazových funkcionářů nakonec dostal Ivan Hašek.

„Důležité je zmínit, že na rozhodnutí skončit nemá vliv třetí strana, je to jen mezi mnou a Slováckem. Jsem přesvědčený, že tenhle moment může pomoct mně i klubu. Svou práci tady dokončím na sto procent, to vědí všichni ve vedení, celý realizační tým i hráči,“ řekl Svědík, který udělal podobný krok jako jeho zahraniční kolegové Jürgen Klopp a Xavi. Ti na začátku tohoto roku také v předstihu oznámili, že skončí na lavičkách Liverpoolu, respektive Barcelony.

Svědík přišel na Slovácko na podzim roku 2018, kdy se klub z Uherského Hradiště pohyboval u dna prvoligové tabulky a měl za sebou dvě předchozí sezony, ve kterých skončil na 12. místě. Svědík do Slovácka přišel z druholigové Jihlavy za tehdy odvoleného trenéra Michala Kordulu. V první (neúplné) sezoně vytáhl Slovácko na 11. příčku, v další na 9. a pak přišla dvě čtvrtá místa korunovaná postupem do skupiny Konferenční ligy. V roce 2022 navíc Svědík se Slováckem vyhrál i český pohár.

„To byly pro mě i celý klub nádherné momenty, ale úžasná byla celá ta cesta, po které jsme se takhle vysoko dostali. Na to budu vzpomínat a vždycky se sem budu rád vracet. Po tak dlouhé době to sice bude těžké loučení, ale končím s tím, že se rozcházíme jako přátelé. Co bude dál, to upřímně nevím. Nabízí se nové angažmá, nebo pauza od trénování, kterou bych využil hlavně směrem k rodině, případně na sebevzdělávání a stáže v zahraničí,“ řekl Svědík.

Loni skončilo Slovácko páté a po dvou předchozích letech nešlo do evropských předkol. Aktuálně je Svědíkův tým po 28 kolech v lize šestý, když hraje zatím nepodařené jaro s bilancí 1-1-7. I tak má stále šanci dostat se do předkola Konferenční ligy. Svědík se tak s angažmá, které bylo zatím jeho životním, stále může rozloučit úspěšně.

Související články

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Podcast

Počítáme koeficient: Slávisti koukají do Itálie. Atalanta jim může dát jisté poháry

Příští dny v italské lize rozhodnou o nasazení českého vicemistra do předkol Ligy mistrů v příští sezoně.

Koeficienty

Anglická sprosťárna. Slavná píseň si dělá srandu z Němců

Nesmrtelný hit spojený s Eurem 1996 a následujícím světovým šampionátem má jeden hodně zábavný přesah. Jestli vám tedy nevadí hrubší výrazy…

Přímák
Popup se zavře za 8s