Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Priskeho konec ve Spartě? V Dánsku píšou, že má blízko k Feyenoordu

26. květen 2024
Sdílejte:
Brian Priske a Feyenoord Rotterdam? Podle zprávy z Dánska je trenérův přestup ze Sparty blízko. On sám ale mluvil po zápase s Plzní jinak.
Brian Priske v neděli na Letné oslavil druhý mistrovský titul se Spartou.Foto: Profimedia

Mistrovské oslavy mohou sparťanským fanouškům brzy zhořknout.

Brian Priske je podle informací dánského deníku Tipsbladet blízko k získání místa hlavního trenéra ve Feyenoordu Rotterdam.

Nizozemský klub hledá náhradu za Arne Slota. Ten odchází za Jürgena Kloppa do Liverpoolu.

Partner Football Clubu

Betano je hlavním partnerem sekcí Cesta na EuroSpartaGirlPowerSázkařský koutek.

Priske po nedělním zápase s Plzní dostal otázku, zda je reálné, že ze Sparty odejde. „Tímto způsobem nepřemýšlím. Když vyhráváte tituly a daří se vám, vždycky se objeví spekulace o jednotlivých členech týmů. Abych se přiznal, soustředím se na přítomnost. Jsem pyšný a hrdý na to, co prožívám ve Spartě. O tomto utkání jako o svém posledním nepřemýšlím,“ odpověděl.

Dánský deník Tipsbladet ve zprávě z nedělního večera uvádí, že Priskeho kontaktoval, ten se ale k jeho údajným námluvám s Feyenoordem nevyjádřil.

Sedmačtyřicetiletý Priske má za sebou dva mimořádně úspěšné roky ve Spartě. V obou získal titul a v té současné i domácí pohár a dovedl klub z Letné také do osmifinále Evropské ligy.

Před ním Sparta titul nevyhrála osm sezon.

Loni na podzim Priske se Spartou prodloužil smlouvu do léta 2026, což podle Tipsbladetu znamená, že Feyenoord bude muset Spartě vyplatit za trenéra kompenzaci.

Feyenoord skončil v této sezoně na druhém místě za PSV Eindhoven a v příští sezoně tak vstoupí přímo do skupinové fáze Ligy mistrů.

Sparta začne v létě svůj pokus o první návrat do Ligy mistrů od roku 2005 ve 2. předkole mistrovské části kvalifikace.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s