Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Krejčí odchází. Může ho Sparta nahradit? A může si dokonce polepšit?

Aktualizováno
24. květen 2024
Sdílejte:
Je hotovo. Novodobá ikona Sparty jde do Girony. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…
Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Tento text jsme původně vydali na konci května, kdy už vše nasvědčovalo tomu, že Krejčí ze Sparty odejde. Teď, když je přestup potvrzený, tuto detailní analýzu nabízíme znovu k přečtení. Kde bylo třeba, jsme ji zaktualizovali. Ukazuje nejen, co Sparta ztrácí, ale i to, že tenhle pro Letnou bolestivý odchod může být paradoxně šancí pro další zlepšení aktuálního mistra. 


Mise Ladislava Krejčího na Spartě je (minimálně na nějakou dobu) u konce. Jako kapitán dovedl letenské k obhajobě titulu po 23 letech, k úspěšným utkáním v Evropě a stal se tváří celé sportovní organizace.

Krok ven dává v tuto chvíli, kdy vstupuje na pomyslný kariérní vrchol, smysl. Zvláště, když si v příští sezoně se Gironou zahraje Ligu mistrů.

Partner Football Clubu

Betano je hlavním partnerem sekcí Cesta na EuroSpartaGirlPowerSázkařský koutek.

Krejčí má ve Spartě aktuálně status, který těžko získá kdekoliv jinde. Pro fanoušky pražského klubu je modlou na úrovni poloboha. Na druhou stranu mu jistě jde o vlastní kariéru. V poslední sezoně se mu poprvé od příchodu do Sparty vyhnula zranění, která byla doposud často zmiňována jako jeden z důvodů, proč by krok ven byl riskantní. Kromě toho se také jako hráč dál posunul a víc se stabilizoval na pozici krajního stopera. Zároveň si přitom párkrát vyzkoušel i zálohu, a to dokonce i v reprezentačním dresu. Odchod je tak z jeho pohledu logickým dalším krokem.

37 za 300 milionů

„Láďa Krejčí je velice talentovaný střední záložník. K jeho silným stránkám patří první dotek, přehled ve hře a dobré vyhodnocování herních situací,“ představoval v červnu 2019 Tomáš Rosický novou posilu. „Bude si muset zvyknout na vyšší tempo hry, ale díky fyzickým a technickým předpokladům z něj může vyrůst velmi kvalitní hráč,“ dodal sportovní ředitel Sparty.

Teď po pěti letech Krejčí odchází po dvou snových sparťanských sezonách. Na dres si dal číslo 37 a loni po osmi sezonách bez titulu Spartě vytouženou 37. mistrovskou korunu pomohl získat. Letos přidal i titul číslo 38 a k tomu vítězství v domácím poháru.

Do Girony hráč, který je aktuálně s reprezentací na Euru v Německu, odchází podle informací přestupového insidera Fabrizia Romana za 12 milionů eur, tedy za zhruba 300 milionů korun.

Leadership a vášeň

Odchod kapitána je pro Spartu bolestivý v několika aspektech. Zaprvé odchází lídr, který byl velmi důležitý nejen z hlediska udržování party a leadershipu na hřišti, ale také jako hlavní tvář týmu, reprezentující a mluvící za Spartu před rozhodčími, ale také v médiích, reklamních spotech a při spoustě dalších příležitostí. Taková pozice zvyšuje na hráče tlak a kdokoliv jej bude muset nahradit, ten to jistě pocítí. Navíc je Sparta v situaci, kdy odešel i další miláček Letné, trenér Brian Priske.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.