Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Olayinka má po sezoně. Projděte si, co prozradily trenéři před finálovým derby

02. květen 2023
Sdílejte:
Ve středu od sedmi večer se na Letné utkají Sparta se Slavií o český pohár. Před soubojem o první trofej ze dvou, o které se oba odvěcí rivalové přetahují, mluvili dnes trenéři a kapitáni obou klubů s novináři. Projděte si jejich slova před velkým zápasem, vezmou vás do kabiny.
Tohle ve středu na Letné neuvidíte. Peter Olayinka má po sezoně.Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia

Brian Priske, trenér Sparty

„Finále poháru je velký zápas. Vzalo nám hodně energie se sem dostat. Je před námi vidina dvou trofejí. Navíc se hraje se Slavií. Na nás je se soustředit jen na fotbal, odsunout emoce. Máme velké ambice, budeme chtít podat dobrý výkon a zítra kolem deváté hodiny večer uvidíme.

Už po zápase s Libercem jsem říkal, že nás vítězství může nakopnout. Určitě jsme mohli podat lepší výkon. Ukázali jsme ale dobrou mentalitu. Psychické nastavení mužstva to podpořilo. Nebylo to poprvé, kdy jsme dokonali obrat. Máme za sebou dobré výsledky. Na druhou stranu, zítra je to jiný zápas. Je to finále poháru, derby. Musíme se držet našeho schématu hry.

Hráči jsou v pohodě a dnes jich trénovalo 24. Je samozřejmě příjemné, že hrajeme na domácím stadionu. Za to jsme šťastní. Známe hřiště, kabinu, máme své prostředí. Na tribunách to bude jiné, víme, že tu bude i dost fanoušků soupeře. Je ale příjemné hrát doma.

Na tohle utkání se budeme připravovat jako vždycky. V první řadě se věnujeme našim hráčům. Budeme se dívat na to, jak může nastoupit soupeř. Nebude se to ale měnit oproti přípravě na jiná utkání.

V defenzivě jsme v posledním utkání se Slavií neudělali některé věci dobře. Potřebujeme ale i tentokrát hrát náš fotbal, hrát přímo. Je třeba být ve správné momenty na správných místech. Je to derby, bude to fyzicky náročné. Hlavně se budeme soustředit sami na sebe, abychom drželi naše principy.

Vyhrát a pozvednout trofej vždycky tým nabudí. Nakopne vás to. Nemyslím si ale, že vítězství v poháru rozhodne ligu. Je to jiná soutěž. Vítěze to ale určitě nakopne.“

Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme více jak 160 stran unikátního fotbalového čtení.

   To chci!

   Ladislav Krejčí, kapitán Sparty

   „Pamatuju si obě finále. Vyhrané i prohrané. Vím, co chci zažívat zítra. Určitě si to připomeneme. Bořek Dočkal říkával, že trofeje nejvíc tvoří pouto ke klubu, spoluhráčům, k týmu. Tohle budu zmiňovat a věřím, že to tak bude.

   Zápas od zápasu jsou na nás soupeři připravenější. My musíme hledat jiné způsoby hry.

   Do zápasu jdou oba týmy stejně namotivované. Bude to v atmosféře, kterou jsem ještě nezažil. Bude to tu 50 na 50. Uvidíme, kdo bude mít zítra výhodu.

   Se Slavií je to boj na dvou frontách. Může nás to nakopnout, ale cesta k té druhé trofeji bude ještě dlouhá.

   Jsem přesvědčený, že derby bude krásný zápas, na který se bude vzpomínat. Doufám, že se bude řešit jen to, kdo předvedl krásný výkon na hřišti.“

   Tomáš Holeš, kapitán Slavie

   „Motivace je obrovská, jedna z ambicí klubu je získat pohár. Dostali jsme se do finále, kde budeme hrát se Spartou, čeká nás velký zápas, který tu dlouhou dobu nebyl. Největší motivace je získat trofej.

   Bude výhoda pro nás, že tu bude polovina našich fanoušků. Takhle to tady neznám. Věřím, že tuhle výhodu využijeme a za jejich podporu se jim odvděčíme trofejí.“

   Jaroslav Köstl, asistent trenéra Slavie

   „Pro Petera Olayinku a Lukáše Masopusta bohužel skončila sezona. Dva další hráči dnes byli na magnetické rezonanci a uvidíme podle výsledků, které obdržíme v průběhu dneška.

   Na zápas se moc těšíme, je obrovská motivace to tu zvládnout. Strašně se těšíme na bílou vlnu, která se sem zítra chystá, a budeme jí chtít udělat radost.

   Ke konci sezony nemáme tolik variant, vychází to ze stavu kádru. Na Aihama (Ousoua) se snesla po zápase tady kritika, ale po rozboru na videu jsme viděli, že skvěle ubránil Haraslína. Je to jedna z variant.

   Každého finále si vážíme, je za tím spousta práce, spousta úsilí. Ve všech předchozích finále jsme podali komplexní výkon a k tomu přidali skvělé individuální. Každé finále je specifické, ale derby je pro každého asi o krok dál.“


   Zdroj citací: twitterové účty Slavie a Sparty


   Související články

   Piquého tah králem. Španělský mistr světa vymýšlí fotbal pro mladé

   Zájem o fotbal u mladých výrazně upadá. O pozornost se dnes uchází mnohonásobně víc aktivit, než tomu bylo kdy dřív. Jak jich tedy k fotbalu přivést víc, aby se u něj nenudili a dostali, na co jsou zvyklí ve zrychlené době? Podobnou otázku si nejspíš položil i Gerard Piqué. A vypadá to, že na ni alespoň částečně našel odpověď.

   Přímák

   Zeď jsem si v tréninku dával na sedm metrů. Fotbalový génius Panenka odkryl trumfy

   Legenda s knírkem slaví v sobotu 2. prosince 75 let. Dopředu gratulujeme a při té příležitosti znovu zveřejňujeme velký bilanční rozhovor, který vyšel na začátku roku 2018 v tištěném Football Clubu. Je třeba i o tom, jak chtěl mladý Antonín Panenka do Sparty a klub ho nepustil nebo jak mistrovský trenér Tomáš Pospíchal v kabině ukazoval, že je šéf.

   Legendy

   Vysoké pokuty pro Spartu i Baník. Za zpoždění zápasu i zraněného hasiče

   Duel Baníku se Spartou (0:1) z půlky dohru má teď dohru v podobě vysokých pokut pro oba kluby za chování některých fanoušků. Letenští vyfasovali od Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 300 tisíc korun, Baník zaplatí za porušení povinnosti pořadatele 150 tisíc korun, navíc má na jeden zápas podmínečně uzavřenou část stadionu.

   Zprávy
   Popup se zavře za 8s
   zavřít reklamu