Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Nenápadný moment, který říká mnoho. Olayinka vtipně tlačí Juráskovu střelu do brány

26. duben 2023
Sdílejte:
Brzy ze Slavie odejde, teď za ni ale nigerijský křídelník pořád dýchá. Dokazuje to moment ze včerejšího zápasu s Baníkem.
Srdcař Peter Olayinka.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Peter Olayinka v létě Slavii opustí a odejde za vyšší výplatou do CZ Bělehrad, ve hře o titul je ale pro sešívané v závěru ligy stále klíčovým mužem.

A bere ho tak evidentně i Jindřich Trpišovský, který ho po návratu z trestu poslal dvakrát okamžitě do základu.

Nejde jen o skvělou produktivitu, kterou v lize má (11 gólů a 5 asistencí v 19 zápasech), když je na hřišti a neodpykává disciplinární trest za zbytečný prohřešek.

Jde i o to, jak 27letý křídelník, který je ve Slavii už od roku 2018, žije s týmem a táhne ho za vítězstvími.

Dobře to ukazuje moment ze včerejší vybojované výhry (2:0) Slavie na Baníku. Olayinka tlačil Juráskovu střelu do brány nejen silou myšlenek, ale se spoluhráčem si i „kopnul“.

Král mezi křídly. Vysvětlíme vám, proč Olayinkův odchod Slavii bolí

Peter Olayinka je jedním z nejlepších hráčů české ligy. V profilovém článku hráče, který Slavii nejpozději za půl roku opustí, se podíváme na to, v čem jsou jeho největší kvality a proč je pro trenéra Trpišovského ideálním hráčem. Tedy na to, proč slávisty jeho odchod, zvlášť pokud bude zadarmo, může hodně mrzet.

Kauza zbitého fanouška: O všem jste věděli, zlobí se Jablonec na Dynamo

Zástupci jabloneckého klubu jsou šokováni prvotními vyjádřeními českobudějovického klubu. Podle Severočechů muselo vedení Dynama vše vědět hned v neděli a dokládají to i přímým svědectvím z místa. Mluvčí budějovického klubu trvá na vlastní verzi příběhu.

Kdo bude v nadstavbě doma? A o jaké evropské poháry se hraje? Průvodce k ligovému finále

Do konce dubna bude jasno, kdo půjde do nadstavby s výhodou domácího prostředí a během května se pak rozhodne o mistrovi, vítězi poháru, účastnících evropských pohárů i sestupujících. Bude to frmol. Tady je jeho jízdní řád.

Související články

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga
Popup se zavře za 8s