Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Video: Nenápadný moment, který říká mnoho. Olayinka vtipně tlačí Juráskovu střelu do brány

26. duben 2023
Sdílejte:
Brzy ze Slavie odejde, teď za ni ale nigerijský křídelník pořád dýchá. Dokazuje to moment ze včerejšího zápasu s Baníkem.
Srdcař Peter Olayinka.Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Peter Olayinka v létě Slavii opustí a odejde za vyšší výplatou do CZ Bělehrad, ve hře o titul je ale pro sešívané v závěru ligy stále klíčovým mužem.

A bere ho tak evidentně i Jindřich Trpišovský, který ho po návratu z trestu poslal dvakrát okamžitě do základu.

Nejde jen o skvělou produktivitu, kterou v lize má (11 gólů a 5 asistencí v 19 zápasech), když je na hřišti a neodpykává disciplinární trest za zbytečný prohřešek.

Jde i o to, jak 27letý křídelník, který je ve Slavii už od roku 2018, žije s týmem a táhne ho za vítězstvími.

Dobře to ukazuje moment ze včerejší vybojované výhry (2:0) Slavie na Baníku. Olayinka tlačil Juráskovu střelu do brány nejen silou myšlenek, ale se spoluhráčem si i „kopnul“.

Král mezi křídly. Vysvětlíme vám, proč Olayinkův odchod Slavii bolí

Peter Olayinka je jedním z nejlepších hráčů české ligy. V profilovém článku hráče, který Slavii nejpozději za půl roku opustí, se podíváme na to, v čem jsou jeho největší kvality a proč je pro trenéra Trpišovského ideálním hráčem. Tedy na to, proč slávisty jeho odchod, zvlášť pokud bude zadarmo, může hodně mrzet.

Kauza zbitého fanouška: O všem jste věděli, zlobí se Jablonec na Dynamo

Zástupci jabloneckého klubu jsou šokováni prvotními vyjádřeními českobudějovického klubu. Podle Severočechů muselo vedení Dynama vše vědět hned v neděli a dokládají to i přímým svědectvím z místa. Mluvčí budějovického klubu trvá na vlastní verzi příběhu.

Kdo bude v nadstavbě doma? A o jaké evropské poháry se hraje? Průvodce k ligovému finále

Do konce dubna bude jasno, kdo půjde do nadstavby s výhodou domácího prostředí a během května se pak rozhodne o mistrovi, vítězi poháru, účastnících evropských pohárů i sestupujících. Bude to frmol. Tady je jeho jízdní řád.

Související články

Nominace na EURO: Hašek už neřeší Belmondo, rozhodovala forma

Ivan Hašek oznámil nominaci na EURO 2024. V týmu je šestadvacet hráčů včetně největších opor Tomáše Součka, Patrika Schicka nebo Vladimíra Coufala, ale také nováček Lukáš Červ. Cílem je podle šéfa FAČR Petra Fouska postup ze skupiny.

Cesta na Euro

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s