Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Odejde Birmančević ze Sparty? Máme to pořešené, říká Rosický

01. červen 2024
Sdílejte:
Sportovní ředitel Sparty se v rozhovoru s deníkem Sport rozvyprávěl o současné situaci na přestupovém poli. Podle něj je zatím klid, čeká se na Euro.
Veljko Birmančević táhne Spartu za titulem.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Sparta vyhrála druhý titul v řadě, první double po deseti letech, ale hned po těchto úspěších fanoušky znepokojují zprávy o možných odchodech klíčových postav. Mluví se o zájmu Feyenoordu o Briana Priskeho, odchodu kapitána Krejčího a vypadalo to, jako by si o přestup řekl Veljko Birmančević, který v posledních týdnech několikrát mluvil o přesunu do top ligy.

Jak se to Rosickému poslouchá?

„Beru to jednoduše: Máme ambiciózní hráče, protože tady takové chceme mít. Na jednu stranu je to v pořádku, na druhou stranu je potřeba přemýšlet, jestli takové věci řeknu veřejně. A kdy,“ říká sportovní ředitel Sparty v rozhovoru s deníkem Sport.

Partner Football Clubu

Betano je hlavním partnerem sekcí Cesta na EuroSpartaGirlPowerSázkařský koutek.

„Máme pořešené kontrakty u hráčů tak, že nás netrápí ani jeden. Navíc musím říct, že je letos trochu jiná situace než vloni. Asi je to mistrovstvím Evropy, ale ještě se nic nerozjelo, před rokem v tuhle dobu to bylo mnohem intenzivnější,“ dodává Rosický.

Ze Sparty na Euro nejedou jen čeští reprezentanti Ladislav Krejčí, Jan Kuchta a Martin Vitík. Na turnaji v Německu se představí právě i Birmančević se Srbskem nebo Lukáš Haraslín se Slovenskem.

Nemůže se Spartě mistrovský tým po přestupovém létu rozpadnout?

„Nemůže. Já chápu Birmu nebo i další kluky, že se chtějí posunout, je to potřebné. Ale my máme titul a teď chceme do Ligy mistrů. S kluky sedíme, plánujeme, snažíme se, aby byl dobrý timing pro klub i pro ně. Samozřejmě to ale není tak, že někdo přijde, řekne, že chce odejít a odejde. Takhle to nefunguje, musí to být v souladu se všemi stranami,“ odpovídá Rosický.

Je přesvědčený, že i přes změny, ke kterým v létě dojde – a řeč byla především o odchodu kapitána Krejčího, který podle mediálních spekulací míří do španělské Girony - to ve Spartě zvládnou.

„Před dvěma lety jsme ztratili dva skvělé hráče, Dávida Hancka s Adamem Hložkem. Do toho fakt dobrého lídra Bořka Dočkala, takže tři stěžejní hráče. A hned se vyhrál titul. Nechci říct, že mi to nedělá vrásky, ale rozhodně mě Láďův případný odchod neděsí. Už když končil Bořek, směřoval jsem ho: Přichází tvůj čas, musíš být připravený. A teď se podívejte na ty dva roky, jak je zvládl,“ řekl Rosický Sportu.

Připomeňme, že konkrétně Veljko Birmančević má za sebou první kompletní sezonu ve Spartě. Šestadvacetiletý křídelník původně přišel z Toulouse FC na hostování, Sparta pak na začátku března uplatnila opci a dotáhla přestup. Spekulovalo se, že se výše opce může pohybovat kolem 2 milionů eur (přes 50 milionů korun).

Birmančević táhl Spartu za titulem svou produktivitou, když nasbíral nejvíc „kanadských“ bodů ve Fortuna lize s bilancí 16 gólů a 11 asistencí za 32 zápasů. V evropských pohárech přidal pět gólů a asistenci ve 13 utkáních.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s