Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Kauza Sadílek: Hašek se omluvil, Tvrdík ho pochválil

11. červen 2024
Sdílejte:
Ivan Hašek promluvil o kauze Michala Sadílka, který se zranil při jízdě na tříkolce a kvůli tomu nejede na EURO. Reprezentační trenér se omluvil za původní mlžení, za omluvu ho pochválil šéf Slavie.
Jaroslav Tvrdík na předsezonní tiskové konferenci. Ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalista Michal Sadílek se v sobotu na soustředění reprezentace v Rakousku nezranil na kole, jak původně uvedlo vedení národního týmu, ale při jízdě na tříkolce. Pětadvacetiletý záložník kvůli tržné ráně v oblasti bérce na poslední chvíli přišel o účast na nadcházejícím mistrovství Evropy.

Trenér Ivan Hašek po pondělní generálce na EURO se Severní Makedonií (2:1) odmítl, že by jeho svěřenec jakkoliv porušil týmová pravidla, aktivitu měl povolenou. Zároveň se Hašek omluvil, jak lidi kolem reprezentace celou věc komunikovali.

Za to reprezentačního trenéra na sociální síti X pochválil Jaroslav Tvrdík, šéf pražské Slavie a jeden z nejvlivnějších lidí v českém fotbale. „Přiznal chybu. Omluvil se. Za mě respekt,“ napsal Tvrdík.

Reprezentace v neděli dopoledne v tiskové zprávě uvedla, že Sadílek v předposlední den soustředění během individuálního programu nešťastně upadl na kole. Média ale večer přišla s verzí, že se záložník nizozemského klubu Twente Enschede zranil na tříkolce při sjezdu s dalšími dvěma spoluhráči Ladislavem Krejčím a Davidem Juráskem.

„Je mi hrozně líto, že Michal s námi není. Ale prostě se to stalo. Nevím, ale zakazovat hráčům věci, které jsou dovolené dětem od 10 let... Nepřijde mi to jako taková tragédie. Mohlo se to stát kdekoliv, je to prostě smůla. Ale že bychom hráče posílali domů za to, že šli na volnočasovou aktivitu, kde se mohou pouštět i malé děti? Takhle jsme neuvažovali,“ řekl Hašek.

„Hráči vyjeli na lanovku, zeptali se, jestli mohou jet. Ano, mohli. Nejeli dolů na kole nebo neprovozovali paragliding, což by bylo ostré. Byla to prostě nešťastná náhoda. Teď už si budeme dávat bacha i na tyhle věci, je to pro nás poučení,“ doplnil šedesátiletý kouč.

Vedení národního týmu v pondělí ráno připustilo, že původní verze nesedí. „Ta komunikace byla naše chyba. Měli jsme náročný den, večer jsme řešili, jestli se (Sadílek) může nebo nemůže vrátit zpět. Jestli by to stihnul. Udělali jsme to blbě, omlouvám se,“ uvedl Hašek.

Sadílek byl blízko k tomu, aby hrál na Euru v základní sestavě. O případném povolání náhradníka pro šampionát se Hašek teprve rozhodne, kontaktoval už ale možné adepty.

Sadílkovo zranění tým zasáhlo, hráči před zápasem s Makedonci při tradičním focení drželi spoluhráčův dres. „Ten dres s námi pojede celou dobu. Michal určitě dorazí na Euro. Kluci na něj budou myslet a budou hrát i pro něj,“ dodal Hašek.

Uzávěrka finálních nominací byla v pátek, kdy český tým v přípravě v Rakousku rozdrtil Maltu 7:1. Hašek může ještě jednoho hráče do pole dodatečně zařadit, ale pouze do začátku úvodního zápasu na turnaji, který jeho svěřenci odehrají 18. června proti Portugalsku. Brankáře lze v případě zranění vyměnit i během turnaje.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s