Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Jak se fotbal pere o přežití: Tenhle klub zachraňují hráči, chybí lidi i peníze

22. květen 2023
Sdílejte:
„Vždyť já sem nechodím ani na ten fotbal, ale na klobásu a oni ji tu nemají.“ První dávka stresu pro jednoho z příznivců Střekova. Tohoto šedého dopoledne v Ústí nad Labem ho bude ještě dost. Klub byl nedávno blízko zániku a výkony tomu odpovídají. Díky několika hráčům se ale povedlo to hlavní – klub zachránit. Teď se potýkají se všemi problémy, které sužují český amatérský fotbal.
TJ Střekov sídlí na jihu Ústí nad Labem. V logu má panorama hradu Střekov na skále.Foto: Matěj Karger

TJ Střekov sídlí na jihu Ústí nad Labem. V logu má panorama hradu Střekov na skále. Ten stejný výhled je vidět přímo ze hřiště. Co chvíli slyšíte řinčení vlaků, které se ženou podél Labe. V dřevem obkládané hospůdce otevřené jen v den zápasu se topí kamny. Z nízkých stropů visí pásy barevných vlaječek jak z dětské oslavy. Nahodilou dekoraci doplňují umělé květiny, vlajka a dres Bohemians nebo nápis TJ Střekov vystříhaný z lesklé folie. Na čepu si vyzvedávají první příchozí diváci pivo.

Z druhé strany domu jsou šatny. Chodby mezi nimi jsou oprýskané a vede z nich východ na hřiště skrz starou dřevěnou a plechovou tribunu i s lavičkami obou týmů. Na tribuně sedí jen pár lidí. Zbytek okupuje sektor „klandr“.

Dnes je na programu utkání s Bohušovicemi nad Ohří, které jsou v tabulce páté. Zatímco se do drobného areálu hrnou poslední z dnešních asi pěti desítek návštěvníků, na hřišti už je vlastně rozhodnuto. „To už dostali dva?“ diví se žena, co právě dorazila. „No jo, a hele už mají tři,“ ozve se zpátky. Na tabuli svítí 13. minuta a Střekov prohrává 0:3.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.