Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Jak se fotbal pere o přežití: Tenhle klub zachraňují hráči, chybí lidi i peníze

22. květen 2023
Sdílejte:
„Vždyť já sem nechodím ani na ten fotbal, ale na klobásu a oni ji tu nemají.“ První dávka stresu pro jednoho z příznivců Střekova. Tohoto šedého dopoledne v Ústí nad Labem ho bude ještě dost. Klub byl nedávno blízko zániku a výkony tomu odpovídají. Díky několika hráčům se ale povedlo to hlavní – klub zachránit. Teď se potýkají se všemi problémy, které sužují český amatérský fotbal.
TJ Střekov sídlí na jihu Ústí nad Labem. V logu má panorama hradu Střekov na skále.Foto: Matěj Karger

TJ Střekov sídlí na jihu Ústí nad Labem. V logu má panorama hradu Střekov na skále. Ten stejný výhled je vidět přímo ze hřiště. Co chvíli slyšíte řinčení vlaků, které se ženou podél Labe. V dřevem obkládané hospůdce otevřené jen v den zápasu se topí kamny. Z nízkých stropů visí pásy barevných vlaječek jak z dětské oslavy. Nahodilou dekoraci doplňují umělé květiny, vlajka a dres Bohemians nebo nápis TJ Střekov vystříhaný z lesklé folie. Na čepu si vyzvedávají první příchozí diváci pivo.

Z druhé strany domu jsou šatny. Chodby mezi nimi jsou oprýskané a vede z nich východ na hřiště skrz starou dřevěnou a plechovou tribunu i s lavičkami obou týmů. Na tribuně sedí jen pár lidí. Zbytek okupuje sektor „klandr“.

Dnes je na programu utkání s Bohušovicemi nad Ohří, které jsou v tabulce páté. Zatímco se do drobného areálu hrnou poslední z dnešních asi pěti desítek návštěvníků, na hřišti už je vlastně rozhodnuto. „To už dostali dva?“ diví se žena, co právě dorazila. „No jo, a hele už mají tři,“ ozve se zpátky. Na tabuli svítí 13. minuta a Střekov prohrává 0:3.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.