E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Reorganizace

Na začátku roku 2023 fotbalová asociace oznámila, že projednává reorganizaci fotbalových soutěží. V principu by mělo dojít k redukci počtu úrovní a skupin. Nejvýznamnější změnou by mělo být ubrání jedné krajské a jedné okresní soutěže. V balíku změn se objevuje i zjednodušené názvosloví. Divize se přejmenuje na 4. ligu, krajský přebor na 5. ligu a postupně ve stejném stylu až na nejnižší úroveň. Aktuálně Regionální komise FAČR a její pracovní skupina ladí přesnou podobu. Podle posledních zpráv se zavedení nového systému ale neočekává dřív než od začátku sezony 2025/26, tedy od půlky roku 2025.

Konec pohádek o amatérském fotbale. Žoldáků je víc než srdcařů

Zvoní fotbalu na vesnicích a v menších městech hrana? Ubývá hráčů a klubů, nebo není tak zle? A co pro amatérský fotbal znamená, že už se často hraje ne za pivo a párek, ale za desetitisíce jako v druhé lize?

Amatéři

Konec vesnických derby. Kluby se spojují, aby přežily

Čtyři vesnice, ale jen jeden zápas. Není to takový nesmysl, jak se zdá. Obzvlášť na Moravě je alespoň jeden spojený klub snad v každé nižší soutěži. Důvod je prostý. Fotbal mizí, není dostatek hráčů. Než to zabalit, je lepší překousnout dlouholetou rivalitu a spojit se se sousedy.

Amatéři

Jak se fotbal pere o přežití: Tenhle klub zachraňují hráči, chybí lidi i peníze

„Vždyť já sem nechodím ani na ten fotbal, ale na klobásu a oni ji tu nemají.“ První dávka stresu pro jednoho z příznivců Střekova. Tohoto šedého dopoledne v Ústí nad Labem ho bude ještě dost. Klub byl nedávno blízko zániku a výkony tomu odpovídají. Díky několika hráčům se ale povedlo to hlavní – klub zachránit. Teď se potýkají se všemi problémy, které sužují český amatérský fotbal.

Reportáž

Jak umírá fotbal: Reportáž z vesnice, kde už nemá kdo kopat

Místo hráčů krtince. Místo oslav gólů zvuk vrtačky. V Heřmanicích u Oder fotbal minulý rok definitivně skončil. Známé klišé praví: Každá vesnice má hasiče, kostel a fotbalový tým. Realita už je teď ale často jiná.

Reportáž
Popup se zavře za 8s