Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Po žních by měl přijít zásadní řez. Podroužek vysvětluje, proč by zúžil nejen ligu

03. duben 2024
Sdílejte:
Český fotbal dělá obrovské ekonomické pokroky, ale chybí mu soutěžní systém, který by dlouhodobě zvyšoval (nejen) sportovní kvalitu. Jak na to, o tom i s přihlédnutím k vlastním zkušenostem píše v komentáři Jan Podroužek, bývalý sportovní manažer českobudějovického Dynama.
Dukla míří do první ligy. V jiném systému by ji třeba ve druhé bylo líp.Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Už víme, že do českého fotbalu přiteče od příští sezony z prodeje audiovizuálních práv a od nového titulárního partnera zhruba tři čtvrtě miliardy korun víc než dosud. To je neuvěřitelný posun pro celou ligu. Pořád je ale nad čím přemýšlet, co řešit. Třeba kdyby se šlo hluboko do systému soutěží tak, aby je nové peníze posílily a vše se vzájemně zefektivnilo.

Dostáváme se do doby, kdy pro kluby bude objektivně mnohem jednodušší naplnit vlastní rozpočty. Financovat své výdaje a opravdu na jejich krytí lépe vidět. Je otázka, jakou strategii jednotlivé kluby zvolí, jestli svůj provoz za těchto okolností třeba zdraží, jelikož získají pocit, že to možná udělá každý a nikdo nebude chtít ztrácet krok. Pro začátek by ale asi byla lepší ta konzervativnější varianta.

Věřte mi, že dobře vím, o čem mluvím. Shánět se v prosinci po penězích, které jsou nutné na výplaty a na další provoz, o přestupech vůbec nemluvím, je zničující. Mít tuhle starost buď za vyřešenou, nebo za významně ulehčenou, a to v podstatě plošně, je skvělá zpráva pro český fotbal.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.