Po žních by měl přijít zásadní řez. Podroužek vysvětluje, proč by zúžil nejen ligu

03. duben 2024
Sdílejte:
Český fotbal dělá obrovské ekonomické pokroky, ale chybí mu soutěžní systém, který by dlouhodobě zvyšoval (nejen) sportovní kvalitu. Jak na to, o tom i s přihlédnutím k vlastním zkušenostem píše v komentáři Jan Podroužek, bývalý sportovní manažer českobudějovického Dynama.
Dukla míří do první ligy.Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Už víme, že do českého fotbalu přiteče od příští sezony z prodeje audiovizuálních práv a od nového titulárního partnera zhruba tři čtvrtě miliardy korun víc než dosud. To je neuvěřitelný posun pro celou ligu. Pořád je ale nad čím přemýšlet, co řešit. Třeba kdyby se šlo hluboko do systému soutěží tak, aby je nové peníze posílily a vše se vzájemně zefektivnilo.

Dostáváme se do doby, kdy pro kluby bude objektivně mnohem jednodušší naplnit vlastní rozpočty. Financovat své výdaje a opravdu na jejich krytí lépe vidět. Je otázka, jakou strategii jednotlivé kluby zvolí, jestli svůj provoz za těchto okolností třeba zdraží, jelikož získají pocit, že to možná udělá každý a nikdo nebude chtít ztrácet krok. Pro začátek by ale asi byla lepší ta konzervativnější varianta.

Věřte mi, že dobře vím, o čem mluvím. Shánět se v prosinci po penězích, které jsou nutné na výplaty a na další provoz, o přestupech vůbec nemluvím, je zničující. Mít tuhle starost buď za vyřešenou, nebo za významně ulehčenou, a to v podstatě plošně, je skvělá zpráva pro český fotbal.

Související články

Kritizuje europoslance Turka, pole by předělil podle dánského vzoru. „Jiný“ fotbalista Adam Gabriel

Adam Gabriel je originál. Není moc fotbalistů, kteří se zajímají o životní prostředí a nebojí se o tom mluvit. Stejně jako třeba o svých názorech na politického skokana poslední doby.

Zelená je tráva

Video: Vítězný gól Němců rozzlobil Maďary. Ptáme se: měl rozhodčí pískat faul?

Německo – Maďarsko 2:0. První gól dali Němci po situaci, proti které Maďaři protestovali u rozhodčího Makkelieho. Ten si však stál za svým a nerozporoval ho ani VAR, který vše zkoumal. Prohlédněte si Musialův gól a dejte vědět, jak vidíte spornou situaci.

Euro 2024

Glosář Luďka Mádla: Kéž by to byl jen špatný sen…

Tohle nebyla smolná prohra, ale krutá srážka s realitou, hodnotí úvodní vystoupení Česka na mistrovství Evropy reportér Luděk Mádl.

Glosář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.