Obálky otevřeny. Liga po TV právech skvěle zobchoduje i svůj název

26. březen 2024
Sdílejte:
I v dalším tendru Ligové fotbalové asociace padla pohádková suma, liga skutečně zbohatne. Zájemce je překvapivý stejně jako suma, kterou nabídl.
Jaroslav Tvrdík a Petr FousekFoto: Profimedia

Znáte ten pocit, když vám takzvaně spadne brada? Překvapením, ohromením, snad i úžasem? Přesně v tomto rozpoložení jsem se ocitl, když jsem se dostal k informaci o výsledcích prvního kola tendru, v němž se vybírá titulární partner fotbalové ligy na příštích pět sezon.

Dosavadní Fortuna liga se tedy v létě takzvaně přebranduje. Jaký název ponese a kolik za to nový titulární partner soutěže nabídl peněz, se dozvíte o něco níže. Nejvyšší nabídnutá částka každopádně předčila všechna očekávání. Formálně patrně proběhne ještě i druhé kolo tohoto tendru. Ale nejvyšší suma nabídnutá v kole prvním se konkurenci vzdálila natolik, že se nade vší pochybnost stala už v předstihu i sumou vítěznou.

Spolu se ztrojnásobením dosavadního příjmu z prodeje audiovizuálních práv ligové soutěže může nyní tuzemský profesionální fotbal slavit opravdu zásadní průlom.

Související články

Příští reprezentační stoper? Liberec ho má půjčeného ze Slavie

Denis Halinský. To jméno si dobře zapamatujte. Podle fotbalového analytika Tomáše Daníčka tenhle 21letý střední obránce roste pro reprezentaci.

Liberec

Sázkařské tipy: Gólové hody v Edenu i Pardubicích. A spanilá jízda dalších favoritů

Favoriti budou v závěru tohoto týdne vítězit od Prahy až po Ružomberok. Nouze by podle našich analýz neměla být ani o větší počet gólů.

Sázkařský koutek

Tykač, Kania a přijdou další. Proč se jim vyplatí fotbalový klub?

Slavia, Liberec, nejnověji Mladá Boleslav a České Budějovice, ale nápadníci jsou i v Hradci Králové či Olomouci. Vysvětlíme vám, proč zájem roste.

Peníze
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.