Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Obálky otevřeny. Liga po TV právech skvěle zobchoduje i svůj název

26. březen 2024
Sdílejte:
I v dalším tendru Ligové fotbalové asociace padla pohádková suma, liga skutečně zbohatne. Zájemce je překvapivý stejně jako suma, kterou nabídl.
Ano, tohle stojí za potlesk.Foto: Profimedia

Znáte ten pocit, když vám takzvaně spadne brada? Překvapením, ohromením, snad i úžasem? Přesně v tomto rozpoložení jsem se ocitl, když jsem se dostal k informaci o výsledcích prvního kola tendru, v němž se vybírá titulární partner fotbalové ligy na příštích pět sezon.

Dosavadní Fortuna liga se tedy v létě takzvaně přebranduje. Jaký název ponese a kolik za to nový titulární partner soutěže nabídl peněz, se dozvíte o něco níže. Nejvyšší nabídnutá částka každopádně předčila všechna očekávání. Formálně patrně proběhne ještě i druhé kolo tohoto tendru. Ale nejvyšší suma nabídnutá v kole prvním se konkurenci vzdálila natolik, že se nade vší pochybnost stala už v předstihu i sumou vítěznou.

Spolu se ztrojnásobením dosavadního příjmu z prodeje audiovizuálních práv ligové soutěže může nyní tuzemský profesionální fotbal slavit opravdu zásadní průlom.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.