Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Konec vesnických derby. Kluby se spojují, aby přežily

20. červen 2023
Sdílejte:
Čtyři vesnice, ale jen jeden zápas. Není to takový nesmysl, jak se zdá. Obzvlášť na Moravě je alespoň jeden spojený klub snad v každé nižší soutěži. Důvod je prostý. Fotbal mizí, není dostatek hráčů. Než to zabalit, je lepší překousnout dlouholetou rivalitu a spojit se se sousedy.
„Byly to vždycky derby, no a teď tohle. Tak snad aspoň vyhrajou.“Foto: Matěj Karger

V jedné skupině III. třídy na Břeclavsku jsou třeba takové týmy hned tři. Je velikonoční neděle a na hřišti v Zaječí proti sobě nastupují týmy Zaječí/Rakvice a Týnec/Hrušky. Obě tyto spojení vznikly teprve před začátkem sezony. Jinak by se asi fotbal nehrál nikde.

Domácí, tedy skoro domácí, hrají v zelených dresech a na zádech se leskne zlatě SK Zaječí. Jsou favoritem, jenže pálí šance a první skórují hosté. „Tak pojďme Zaječí, hrajeme, sakra!“ zakřičí stoper. A co teda ty Rakvice? Hrálo se tam před čtrnácti dni, dresy byly rakvické a ten stejný stoper prý povzbuzoval: „Tak pojďme Rakvice!“

Související články

Vstupenky na Euro 2024? Pořád se k nim dá dostat, tady je průvodce

Registrace přes web Fotbalové asociace ČR sice skončila už ve středu, ale o lístky na zápasy Česka můžete pořád ještě zažádat přímo přes web UEFA. Čas je do úterý. Prošli jsme celý proces a ukážeme vám, jak na to. Máme i printscreeny z procesu registrace.

Euro 2024

Milovníci retra v sedmém nebi. Predátorky se vrací

Nostalgie v posledních letech prostupuje celou společností a na retro vlně se veze i fotbal. V kurzu jsou předělávky starých dresů i dalšího oblečení v klubových barvách. Adidas teď navíc brnká na retro strunu i prostřednictvím nových modelů legendárních kopaček Predator a připravuje se na jejich 30. výročí.

Přímák

Jen půlka srdce pro fotbal. Izrael má na Euro blízko i daleko

Izraelští fotbalisté si v Paříži po 48 letech zahrají na olympijském turnaji a nejsou ze hry ani o účast na Euru. Čeká je barážový zápas s Islandem – a pak se uvidí. Pro židovský stát, který vede válku proti teroristům z Hamásu, by to byl historický postup. A také vzpruha v těžkých časech.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.