Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

I pohár má svůj tendr. FAČR po vzoru ligy hledá vysílatele na pět let

05. červen 2024
Sdílejte:
Fotbalová asociace ČR vyhlásila výběrové řízení na televizní práva českého poháru.
Trofej pro vítěze českého poháru.Foto: Michal Sváček / Mafra / Profimedia

Liga s tendry v tomto roce udělala terno, když na audiovizuálních právech dohromady získala zhruba 500 milionů korun ročně na období příštích pěti let a dalších 260 milionů ročně přidá sázková společnost Chance za titulární partnerství.

FAČR doufá, že bude psát podobně úspěšný příběh s českým pohárem.

Fotbalová asociace vyhlásila dvě výběrová řízení na audiovizuální práva ve dvou vybraných oblastech; pro televizní vysílání utkání poháru na území České republiky a na streaming utkání poháru pro účely kurzového sázení na území České republiky.

Licence jsou soutěženy na dobu následujících pěti sezon, počínaje ročníkem 2024/25 a konče ročníkem 2028/29.

„FAČR by tímto způsobem chtěla oslovit subjekty, ať už přímo z České republiky, či ze zahraničí, a žádá je o případné vyjádření zájmu. S ohledem na úzkou propojenost a dlouhodobou spolupráci mezi Ligovou fotbalovou asociací (LFA) a FAČR jsou tato výběrová řízení v mnoha ohledech podobná těm, která uspořádala LFA ve vztahu ke svým soutěžím, proto by pro část uchazečů nemělo být obtížné zorientovat se v procesu těchto výběrových řízeních. I přes vědomí výše uvedeného FAČR vyzývá i subjekty, které neparticipovaly na výběrových řízeních uspořádaných ze strany LFA, aby případně vyjádřily zájem zde,“ uvádí asociace ve zprávě na svém webu.

Stejně jako u tendrů LFA je jediným hodnotícím kritériem pro vyhodnocení vítěze nabízená cena. Soutěž je koncipována jako dvoukolová a lhůta pro podání nabídek do prvního kola soutěže byla stanovena do 17. června 2024. Vítěz by měl být vyhlášen do 15. července.

Do teď vysílala zápasy českého poháru Česká televize.

Také LFA nově vyhlásila další ze série výběrových řízení na audiovizuální práva, tentokrát na takzvané netelevizní highlighty a klipy pro území České republiky pro nejvyšší domácí soutěž.

Vítěz tendru získá práva na využití sestřihů nejzajímavějších okamžiků utkání nejvyšší domácí soutěže v rámci zpravodajských pořadů či informací (on-line), a to jak ve formě vysílání highlightů dodávaných ze strany LFA, tak i výroby a vysílání vlastních sestřihů. Tendr tak cílí primárně na mediální domy.

Vítěz tohoto výběrového řízení nabyde licenci na následující tři soutěžní ročníky, počínaje sezonou 2024/25 a konče sezonou 2026/27.

Výběrové řízení je otevřeno pro zájemce ve třech soutěžních variantách, kde LFA nabízí alternativně získání exkluzivní licence nebo dvou či tří neexkluzivních licencí.

„Ligová fotbalová asociace by tímto způsobem chtěla oslovit subjekty, ať už přímo z České republiky, či ze zahraničí, a žádá je o případné vyjádření zájmu,“ stojí ve zprávě LFA.

Jediným hodnotícím kritériem pro vyhodnocení vítěze je nabízená cena. Soutěž je koncipována jako dvoukolová a lhůta pro podání nabídek do prvního kola soutěže byla stanovena na 12:00 v pondělí 17. června 2024. K uzavření smlouvy má dojít nejpozději do 20. července, kdy startuje nový ročník Chance ligy.

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s