Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Česká liga před výkopem. Hledáme černé koně i sestupující

28. červenec 2022
Sdílejte:
Česká liga startuje už v sobotu. Projděte si s námi výhledy jednotlivých klubů do nové sezony. Na vzestup to vypadá v Olomouci nebo v Jablonci, naopak třeba před Hradcem je sezona pravdy. Udrží si Slovácko pozici nejlepšího týmu za velkou trojkou a najde zase Zlín recept na klidnou záchranu?
Bude Baník černým koněm letošní sezony? Na fotce děkovačka hráčů po přátelském utkání s Celticem.Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Plzeň, SlaviaSparta během léta posilovaly tak, že se dá čekat další prohloubení propasti mezi top trojkou a zbytkem ligy. Budou zřejmě hrát vlastní soutěž o titul, proto jsme si je nechali na samostatný text. Dnes rozebereme zbylé prvoligové kluby a jejich ambice.

Nejlepší ze zbytku

Loni čtvrté Slovácko přišlo o dva ze svých nejdůležitějších hráčů (Jurečka a Sadílek) a oba přitom posílili pražská S. Pryč je i urostlý útočník Rigino Cicilia, který během léta poněkud bizarně „utekl“ a chvilku to vypadalo, že posílí Plzeň.

I když Slovácko těžce oslabilo, osa týmu zůstala pohromadě a také se podařilo sehnat zajímavé alternativy. Za Sadílka přišel hostující Michal Trávník, Ciciliu nahradil Libor Kozák a Václava Jurečku Patrik Brandner. Navíc dorazil sebevědomý Estonec Vlasij Sinjavskij, který se nebojí soubojů 1 proti 1 a na levém křídle vytvoří tlak na Daniela Holzera. Náhrady za odcházející hráče jsou sice profilově správné, ale kvalitativně většinou o dost horší. Kozák je ještě méně pohyblivý než byl Cicilia, Brandner je sice podobně náběhový jako Jurečka, ale chybí mu jeho jiné kvality jako držení míče a zakončení, a Trávník je slušnou náhradou za Sadílka, ale je v týmu pouze na hostování, což problém neřeší z dlouhodobého hlediska.

Každoroční upozorňování na stárnutí kádru se dost možná ještě letos týmu nevymstí. O to větší náraz může přijít v dalších sezonách, pokud v Uherském Hradišti nezačnou dávat větší prostor mladším hráčům.

Sečteno, podtrženo, má Slovácko k dispozici vynikající herní systém, zkušenou osu týmu a navíc může být stále motivované úspěchem v loňském Mol Cupu. Dále zůstává nejsilnějším týmem mimo velkou trojku a jediné, co by ho o tuto pozici mohlo připravit, je vlastní snaha o zabezpečení budoucnosti a s ní související výpadky, nebo nečekané a výrazné zlepšení Baníku, Sigmy nebo třeba Jablonce.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachytávají obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.