Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Uklidněná Plzeň, hladová Slavia, nebo Priskeho Sparta. Kdo vyhraje ligu?

29. červenec 2022
Sdílejte:
Mistrovská Plzeň hned na úvod sezony splnila hlavní cíl, má jistou skupinu evropského poháru. Na obhajobu tak může útočit v klidu, zatímco největší tlak je na Slavii, která se chce vrátit k dominanci z předchozích let. A Sparta v rekonstrukci a po norské facce zkusí zachytit úvod, aby mohla snít o prvním titulu od roku 2014.
Foto: Karel Kopac / CNC / Profimedia

Letnímu dění do velké míry dominovala debata, kdo z trojice Viktoria Plzeň, Slavia PrahaSparta Praha posílil nejlépe. Trochu skrytý ale zůstal fakt, který českou ligu ovlivní více. Top trojka vlastně jako jediná masivně posilovala a kvalitou kádru výrazně poodskočila od zbytku ligy, který jsme si detailně rozebrali rozebrali včera.

Všechny tři týmy přišly o několik klíčových hráčů, většinu opor ale udržely. Dalším společným znakem je nákup nových útočníků s ligovými zkušenostmi, top trojka k tomu navíc v tuzemské soutěži vyluxovala většinu zajímavých pravých beků. Plzeň, Slavia i Sparta se také dokázaly s většinou svých aktivit vypořádat velmi brzy, takže absolvovaly takřka nerušenou letní přípravu.

Letenským ale ani to nepomohlo, aby do sezony vkročili úspěšně a do ligy vstupují s kocovinou. Nadšení z nástupu Briana Priskeho výrazně zkalil neúspěch s Vikingem v předkole konferenční ligy. Plzeň má naopak už teď základní cíl splněný a k tomu slušné vyhlídky na proniknutí až do Ligy mistrů (v příštím předkole Šeriff Tiraspol a v závěrečném play-off případně pozici nasazeného týmu). Do ligy tedy obhájce vstupuje absolutně v pohodě. Sparta se může utěšovat tím, že Viktoria loni po depresi z vyřazení v předkolech došla až k titulu. U Slavie se chleba v prvním předkole zatím nelámal.

Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.