Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Uklidněná Plzeň, hladová Slavia, nebo Priskeho Sparta. Kdo vyhraje ligu?

29. červenec 2022
Sdílejte:
Mistrovská Plzeň hned na úvod sezony splnila hlavní cíl, má jistou skupinu evropského poháru. Na obhajobu tak může útočit v klidu, zatímco největší tlak je na Slavii, která se chce vrátit k dominanci z předchozích let. A Sparta v rekonstrukci a po norské facce zkusí zachytit úvod, aby mohla snít o prvním titulu od roku 2014.
Foto: Karel Kopac / CNC / Profimedia

Letnímu dění do velké míry dominovala debata, kdo z trojice Viktoria Plzeň, Slavia PrahaSparta Praha posílil nejlépe. Trochu skrytý ale zůstal fakt, který českou ligu ovlivní více. Top trojka vlastně jako jediná masivně posilovala a kvalitou kádru výrazně poodskočila od zbytku ligy, který jsme si detailně rozebrali rozebrali včera.

Všechny tři týmy přišly o několik klíčových hráčů, většinu opor ale udržely. Dalším společným znakem je nákup nových útočníků s ligovými zkušenostmi, top trojka k tomu navíc v tuzemské soutěži vyluxovala většinu zajímavých pravých beků. Plzeň, Slavia i Sparta se také dokázaly s většinou svých aktivit vypořádat velmi brzy, takže absolvovaly takřka nerušenou letní přípravu.

Letenským ale ani to nepomohlo, aby do sezony vkročili úspěšně a do ligy vstupují s kocovinou. Nadšení z nástupu Briana Priskeho výrazně zkalil neúspěch s Vikingem v předkole konferenční ligy. Plzeň má naopak už teď základní cíl splněný a k tomu slušné vyhlídky na proniknutí až do Ligy mistrů (v příštím předkole Šeriff Tiraspol a v závěrečném play-off případně pozici nasazeného týmu). Do ligy tedy obhájce vstupuje absolutně v pohodě. Sparta se může utěšovat tím, že Viktoria loni po depresi z vyřazení v předkolech došla až k titulu. U Slavie se chleba v prvním předkole zatím nelámal.

Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.