Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Berbr u soudu přehledně. Proč se tam neřeší i Slavia se Spartou?

21. duben 2023
Sdílejte:
U plzeňského soudu začal velký proces, jehož hlavním aktérem je někdejší místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr. V průvodci shrnujeme, o co jde, kdy zhruba čekat rozsudek i to, proč se u soudu řeší jen zápasy nižších soutěží a ne podezření na manipulace v nejvyšších patrech klubového fotbalu. Zeptali jsme se státního zástupce.
Roman Berbr u plzeňského soudu.Foto: Karel Kopáč / CNC / Profimedia

Kdy bude jasno o vině, nebo nevině?

Soudní jednání je naplánované na celkem 45 dní až do prosince. Soudce Žák ale v týdnu agentuře ČTK řekl, že si začíná myslet, že do konce roku se rozsáhlý případ nepodaří uzavřít. „Trochu se nám to zvrtává,“ uvedl v jednací síni ve středu v narážce na pomalejší průběh líčení, než bylo původně v plánu.

O co v celé kauze jde a jaké tresty obžalovaným hrozí?

Kauzu odstartoval v říjnu 2020 policejní zásah na několika místech včetně pražského sídla Fotbalové asociace ČR (FAČR). Roman Berbr putoval na čtvrt roku do vazby, stejně jako někdejší sportovní ředitel Slavoje Vyšehrad Roman Rogoz. Do vazby soud poslal také rozhodčího Tomáše Grímma a bývalého prvoligového hráče Michala Káníka.

Státní zástupce Jan Scholle kromě jiného Berbra viní z toho, že využíval svého dominantního postavení ve FAČR a ovlivňoval nasazování rozhodčích především na utkání Slavoje Vyšehrad podle Rogozových požadavků. Vybraní sudí a delegáti pak za úplatek v řádech desítek tisíc až po víc než stotisícové částky pomáhali Vyšehradu k výhře ve vybraných zápasech, říká obžaloba.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.