Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Video: Nastupující génius? Nejdřív dal gól o mantinel, teď z půlky

12. březen 2023
Sdílejte:
Sedmnáctiletý Nizozemec znemožnil brankáře Barcelony gólem z půlky a poslal svůj tým mezi osmičku nejlepších mládežnických týmů Evropy.
Kees Smit je hlava!Foto: Profimedia

Kees Smit. Jméno středního záložníka AZ Alkmaaru si zapamatujte. Vypadá to, že jde o geniálního fotbalistu, který by nás mohl v příštích letech královsky bavit.

V osmifinále mládežnické Ligy mistrů (UEFA Youth League je pro týmy do 18 let) poslal svůj tým do vedení v Barceloně gólem z půlky.

Svůj tým tím nastartoval k výhře 3:0 a k postupu do čtvrtfinále, kde na Alkmaar čeká Real Madrid.

Není to přitom první Smitův geniální moment z poslední doby. Na začátku ledna jsme psali o jeho kousku z halového turnaje, kde dal gól o mantinel.

Kees Smit je fotbalová hlava a těšíme se, co nám dál předvede.


Naše číslo 24

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme přes 160 stran unikátního čtení.

To chci!

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s