Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Geniální gól o mantinel. Krása halového fotbalu

09. leden 2023
Sdílejte:
Geniální gól sice na postup do finále nestačil, ale za pohled stojí rozhodně.
Momentka z mládežnického turnaje REWE Juniorcup, kde geniální gól o mantinel padl.Foto: REWE Juniorcup

V německém Göttingenu se v neděli odehrál halový juniorský turnaj. Auty neexistovaly, kolem hřiště byly mantinely, se kterými si šlo hrát.

Jak moc, to ukázal v semifinále proti Fulhamu Kees Smit z Alkmaaru. Obešel dva hráče a dostal se do strany. Brankář za ním vyběhl, ale neměl to dělat.

Smit měl proti sobě mantinel a dokázal ho skvěle využít.

Fulham nakonec sice semifinálový zápas výběrů U19 nad Alkmaarem vyhrál 6:5. Ve finále ale Angličané dostali 1:6 od vítězů z Austrie Vídeň a Alkmaar si naopak spravil chuť v zápase o 3. místo, když porazil Hannover 4:3.

Kees Smit se navíc stal nejužitečnějším hráčem turnaje (MVP). Určitě mu pomohla i jeho souhra s mantinelem…


Související články

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci

Glosa od plotny: EURO je mrtvé, ať žije liga!

Že nás můžou Wallem, Vorlický, Birmančević nebo Panoš bavit víc než největší hvězdy Eura? Kateřina Bužková o tom nepochybuje. Liga za pár dnů startuje, pojďme si ji užít!

Komentář
Popup se zavře za 8s