Video: Geniální gól o mantinel. Krása halového fotbalu

09. leden 2023
Sdílejte:
Geniální gól sice na postup do finále nestačil, ale za pohled stojí rozhodně.
Momentka z mládežnického turnaje REWE Juniorcup, kde geniální gól o mantinel padl.Foto: REWE Juniorcup

V německém Göttingenu se v neděli odehrál halový juniorský turnaj. Auty neexistovaly, kolem hřiště byly mantinely, se kterými si šlo hrát.

Jak moc, to ukázal v semifinále proti Fulhamu Kees Smit z Alkmaru. Obešel dva hráče a dostal se do strany. Brankář za ním vyběhl, ale neměl to dělat.

Smit měl proti sobě mantinel a dokázal ho skvěle využít.

Fulham nakonec sice semifinálový zápas výběrů U19 nad Alkmaarem vyhrál 6:5. Ve finále ale Angličané dostali 1:6 od vítězů z Austrie Vídeň a Alkmaar si naopak spravil chuť v zápase o 3. místo, když porazil Hannover 4:3.

Kees Smit se navíc stal nejužitečnějším hráčem turnaje (MVP). Určitě mu pomohla i jeho souhra s mantinelem…


Související články

Plus, nebo minus? Slávistické posily pod lupou, ohodnoťte je

Česká liga je zpět, o víkendu se po víc jak dvouměsíční pauze odehraje 17. kolo. Slavia začíná v neděli proti Jablonci a na jaro, během kterého bude chtít získat pátý titul za posledních sedm let, si přivedla pět výrazných posil. Představíme vám je a vy je můžete ohodnotit.

Slavia

Ze hřiště před kameru. Podaný a Rosa o práci televizního experta

Jak vypadá přechod hráčů do role fotbalových expertů? Co je inspiruje? V čem se chtějí zlepšovat? A jak hledají balanc mezi důkladnou analýzou a televizní zábavou? Hosty Football Club podcastu jsou Jakub Podaný a Antonín Rosa.

Podcast

Video: Čistý, hrajeme. Gól pohledem rozhodčího

Jak to vypadá, když pískáte v zápase před sedmi tisíci lidmi? Koukněte se na video z kamery, kterou na sobě měl rozhodčí ve sparťanské generálce na ligu.

Zábava
Popup se zavře za 8s