Na začátku 90. let minulého století vyrostl v Drnovicích, malé obci kousek od Vyškova, útulný stánek za tehdy astronomických 160 milionů korun. Fotbalový projekt drnovického rodáka Jana Gottvalda, který zbohatl během privatizace, tenkrát vzkvétal.
Bylo to ale jen na chvíli. V roce 2006 byl s ligovým fotbalem konec a Drnovicím zůstal stadion, pro který se v tak malé obci těžko hledá uplatnění. Do teď se rozpadal. Naději na alespoň nějaké využití dostal loni, kdy ho koupila obec Drnovice.
Co se stadionem bude teď? „Chceme ho poskytnout k provozování fotbalu a sportu pro místní klub. A jsou tu další možnosti, například pronájem nebytových prostor,“ říká místostarosta Jiří Dvořák.
Následující galerie vás stadionem, na němž už začala rekonstrukce, provede.
Drnovice nebyly jediné. Připomeňte si příběhy nejslavnějších českých fotbalových vesnic!
Fotky byly pořízeny a původně vyšly ve sportovním speciálu časopisu Finmag v únoru 2018.
Týdenní cesta do hlavního nigerijského města byla pracovní. Hledali jsme na ní mladé fotbalisty třeba i pro české kluby. Kdo projde výběrem, má šanci na lepší život. Byli jsme se podívat i na rozhodujícím zápase o postup na mistrovství světa a po něm utíkali před slzným plynem. This is Nigeria, man.
Příznivec Sparty dostal za fyzické napadení fanouška Baníku během ligového zápasu pokutu 50 tisíc korun. Klub ji vymáhal u soudu a uspěl, protože smluvní pokutu má uvedenou v návštěvním řádu. Jde ale o pravidla, která v praxi „nikdo nečte“ a kluby nechtějí své fanoušky pokutovat. Proto šlo o ojedinělý případ, který by příště mohl dopadnout jinak.
Na jeho stadionu se stojí a stejně tak fanoušci vždy stáli za ním. V době komunismu, kdy měli na stadionu rušičky proti nežádoucím chorálům, i v době svobody, kdy byl blízko krach. Čtvrtý díl berlínské série Pod kůží je o Unionu.