Zažijte Fotbal jinak! Vstupenky na akci FC v prodeji zde

Playmaker? Pirlo!

05. září 2023
Sdílejte:
Tvořil hru AC Milán, Juventusu i italské reprezentace, Guardiola ho chtěl do Barcelony a s kamarádem Nestou to rádi nandávali Zlatanovi. Na PlayStationu ovšem. O tom všem Andrea Pirlo vypráví v rozhovoru. A taky o tom, jak se stal trenérem, i když by tomu dřív sám nevěřil.
Andea Pirlo v roce 2007. V dresu AC Milán, se kterým vyhrál dvakrát Ligu mistrů i italskou ligu.Foto: Profimedia

„Že ze mě jednou bude trenér, na to bych nesázel ani cent. Není to práce, co by mě lákala. Je s tím příliš starostí a životní styl se až moc podobá tomu hráčskému. Já už si svoje odpracoval a v budoucnu bych rád získal zpátky aspoň zdání soukromého života.“

O svých trenérských ambicích se Andrea Pirlo v autobiografii, vydané v roce 2013, vyjádřil dost jasně. A přece jsme ho o sedm roků později viděli na lavičce Juventusu koučovat jeden z největších klubů světa.

Co přesně se v mysli jednoho z nejkreativnějších hráčů tohoto století změnilo? Brzy po vydání zmíněné knihy Pirlo odchází z Juventusu, za který roky nastupoval, aby jako hráč pokračoval ve Spojených státech. Až tam představa, že by mohl trénovat, získala trochu víc na reálnosti.

Však uvidíte

New York City FC, kam Pirlo v Americe nastoupil, trénoval tou dobou další mistr mezi středními záložníky – Patrick Vieira. I jemu Pirlo a taky jeho spoluhráč Frank Lampard nejdřív tvrdili, jak určitě nemají ambici následovat jeho příklad a zůstat u fotbalu jinak než v kopačkách. „Vzpomínám si, jak jsme s ním s Frankem mluvili a říkali mu, že trenéři z nás nebudou. On ale povídal: ‚Uvidíte, za pár let budete trenéři oba. Tak to prostě dopadá, na začátku to člověk dělat nechce, ale pak ho jeho mysl a vášeň dovedou k tomu, že se trenérem stane.‘ A opravdu to tak bylo,“ vysvětluje Pirlo.

„Ze začátku jsem o tom nepřemýšlel, ale pak jsem přece jen začal chodit na kurzy, abych získal trenérskou licenci. Pro jistotu, a abych ten nový svět poznal. A postupně během kurzů ve mně začala růst ta vášeň a pak jsem se rozhodl, že do toho půjdu.“

Související články

Bude se hrát, nebo jen běhat? Zápas podzimu očima expertů

Oba vedou ligu se stejným počtem bodů, oba kluby vstoupily vítězně do Evropské ligy. V neděli na sebe narazí poprvé v této sezoně. Má tohle derby favorita? A s čím do něj Brian Priske a Jindřich Trpišovský půjdou? Ptáme se fotbalových znalců.

Derby

Cesta za snem startuje. Češky hrají o vyšší ligu i Euro

Muži odehráli už tři ročníky, ženám startuje premiérová Liga národů. Češky jsou ve druhé ze tří lig a když se dostanou výš, budou mít lepší vyhlídky na premiérový postup na velký turnaj.

Ženský fotbal

Harry průkopník. Bude jako Jordan?

Kdo by nechtěl kopat jako hvězda. Byznysoví lídři to vědí a tak Harry Kane nezměnil jen klub.

Přímák
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.