Promítání: ČR vs. Portugalsko! Diskuze: Voráček, Podaný, Tuček! Víc info zde

Video: Vezmi to z voleje. Neuvěřitelné góly z amatérských soutěží

24. únor 2023
Sdílejte:
Pozor, je to kampaň! Dánská firma píše FIFA, že krásné góly padají třeba i na vesnici. A přidala osm videoukázek.
I v amatérském fotbale padají krásné góly. Ilustrační snímek.Foto: Ian_Stewart / Shutterstock

V pondělí 27. února FIFA vyhlásí vítěze ceny Ference Puskáse za rok 2022. Trofej se uděluje za nejhezčí vstřelený gól tak, že FIFA vybere kandidáty a pak o nich nechá hlasovat veřejnost on-line.

Mezi vítěze soutěže, která běží od roku 2009, patří třeba Mohamed Salah, Neymar nebo Cristiano Ronaldo a letos se rozhoduje mezi trojicí finalistů Dmitri Payet z Marseille, Richarlison z Tottenhamu a Marcinem Oleksym, polským fotbalistou s amputovanou nohou, který hraje fotbal o berlích.

Soutěž je podle pravidel FIFA otevřená všem, kdo dali krásný gól, který byl zachycen na video. Hvězdou se tak mohou stát i fotbalisté a fotbalistky z nejnižších soutěží, když budou mít štěstí a jejich hvězdný moment zrovna někdo natočí.

A to je kromě jiného příležitost pro výrobce kamer, kterou vycítila dánská společnost Veo. Ta teď na FIFA píše, že na spoustu gólů zapomněla a že by se měla víc snažit zapojit i amatérský fotbal.

A firma rovnou přidala i výběr osmi amatérských gólů, které se podle ní mohly směle ucházet o Puskásovu cenu za rok 2022. Ano, je to od Vea především chytrá reklama, ale ty góly opravdu stojí za to. Tak si je projděte.


Související články

Kapitán Stanciu a v bráně Nita? Rumuni chtějí vystoupit z Hagiho stínu a sází na disciplínu

Můžou překvapit? A jakou roli v týmu mají staří známí Nicolae Stanciu a Florin Nita? O šancích Rumunska na Euru vypráví exkluzivně pro Football Club bývalý asistent národního týmu Ionut Badea.

Cesta na Euro

Kadeřábek má být v základu. EURO vyhraje Francie, říká Jarolím

Rozhovor s Davidem Jarolímem, bývalým českým reprezentantem a kapitánem Hamburgeru SV, o evropském šampionátu v Německu, vyhlídkách našeho nároďáku, vzpomínkách na MS 2006 a EURO 2008 a také o příští sezoně Bundesligy.

Cesta na Euro

Stříbro, bronz i Collina. Připomeňte si „česká“ Eura

Mistrovství Evropy si nejde představit bez Česka. Připomeňte si ve fotkách slavné chvíle i pády ze sedmi předchozích turnajů.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s
zavřít reklamu