Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Nikdy nekoukám na míč! Zázračná penalta Angličana Toneyho

07. červenec 2024
Sdílejte:
Takzvaná "no look" penalta ve čtvrtfinále mistrovství Evropy je frajeřina. Anglický útočník Ivan Toney se toho však nebojí. Podívejte se na jeho neobvyklý kousek.
Ivan Toney proměňuje penaltu ve čtvrtfinále Eura, aniž by se podíval na míč.Foto: Profimedia

„Nikdy se při penaltě nedívám na míč. Je to pro mě rutina. Chápu, že to někdo může považovat za bláznivé, ale mám to tak natrénované a nebudu na tom nic měnit. Funguje to, kdykoli je potřeba,“ vysvětloval překvapeným novinářům po napínavém čtvrtfinálovém duelu mezi Anglií a Švýcarskem útočník Albionu Ivan Toney, který v penaltovém rozstřelu předvedl málo vídaný kousek.

Však to zkuste sami. Rozběhněte se na penaltu a za celou dobu se nepodívejte na míč. A to ani ve chvíli, kdy do něho kopnete. Brankář Švýcarska Yann Sommer sice vystihl směr, ale Toneyho střela byla dobře umístěná, takže skončila v síti.

Nutno dodat, že urostlý osmadvacetiletý útočník Brentfordu novinářům skutečně nelhal. V Premier League platí za penaltového specialistu. A podobným způsobem jako teď ve čtvrtfinále Eura zahrál dváct posledních pokutových kopů, ze kterých jedenáctkrát skóroval. Slušná bilance, nemyslíte?

Na Euru zbyla poslední čtyřka týmů, mezi kterou se rozhodne o tom, kdo v neděli 14. července večer zvedne trofej pro evropského šampiona. Kdo se do berlínského finále dostane, o tom se v týdnu rozhodne v těchto dvou semifinálových duelech:

  • Španělsko – Francie, úterý 9. 7. 21:00, Mnichov
  • Nizozemsko – Anglie, středa 10. 7. 21:00, Dortmund

Kdo vyhraje EURO 2024?

Čtvrtfinálové výsledky

  • Španělsko - Německo 2:1 po prodloužení
  • Portugalsko - Francie 0:0 a 3:5 na penalty
  • Anglie - Švýcarsko 1:1 a 5:3 na penalty
  • Nizozemsko - Turecko 2:1

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s