Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Krásná záchrana. Bellingham odstřihl slovenskou senzaci

01. červenec 2024
Sdílejte:
Angličané byli minutu od vypadnutí se Slováky. Pak ale Jude Bellingham ukázal svou genialitu a Albion dál žije, i když znovu nepřesvědčil.
Double impact. Bellingham s Kanem poslali Slováky domů.Foto: Profimedia

Ivan Schranz je jednou z nečekaných hvězd Eura. V neděli dal svůj třetí gól na turnaji a dlouho to vypadalo, že navíc bude postupový.

Schranz se po skvělé Strelcově přihrávce ocitl sám před Jordanem Pickfordem, zachoval chladnou hlavu a šajtlí ho propálil.

Ve 25. minutě šli Slováci do překvapivého, ale zaslouženého vedení. Anglie zase vypadala, že spí. Hrála stejně špatně jako dosud v celém turnaji.

Partneři projektu Cesta na Euro

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Nakonec jde ale i po nepřesvědčivém výkonu dál. Má totiž skvělé individuality, které dokáží nahradit fungující týmový výkon, systém.

Jude Bellingham minutu před koncem zápasu vyrovnal nůžkami. Geniálně. Takhle by to většina fotbalistů nezvládla.

Slováky to poslalo do kolen a Angličani toho využili. Hned na začátku prodloužení se prosadil i Harry Kane a Slováci už odpověď nenašli.

Jedou domů.

„Dal jsem třetí gól na turnaji, ale co z toho? Možná toho budeme litovat do konce života. Možná už nedostaneme další šanci, jako je tato, abychom přepsali historii. Nakonec se s tím nějak vyrovnáme, ale bude to trvat dlouho,“ řekl po zápase Ivan Schranz.

„Vím, že je to jen hra, ale byli jsme velmi blízko něčemu výjimečnému, něčemu, o čem jsme snili. Udělali jsme všechno, co jsme mohli, Bellinghamův gól byl dýkou do srdce,“ dodal Dávid Hancko.

Angličané si naopak hodně hlasitě oddechli.

„Jste třicet sekund od cesty domů. Cítíte, že jste zklamali národ, ale stačí jeden kop do míče a všechno je skvělé. Je to pocit, který už nechci zažít, ale když to takhle vyjde, je to nádherné. V zakončení jsme mohli být přesnější, ale tým ukázal, že má charakter,“ řekl po zápase Jude Bellingham.

„Jude dal neuvěřitelný gól a udržel nás při životě. Je to jeden z nejlepších fotbalistů, jaké jsme kdy měli,“ pochválil spoluhráče kapitán Harry Kane.

Anglie se ve čtvrtfinále utká se Švýcarskem, které je ve formě. V sobotu zaslouženě vyřadilo obhájce titulu z Itálie po vítězství 2:0.

Známá už je i druhá čtvrtfinálová dvojice. Němci vyřadili Dány po výhře 2:0 a Španělé Gruzínce po výsledku 4:1. Teď se oba favoriti na turnajové vítězství utkají o vstupenku mezi poslední čtyřku.

V pondělí se v Německu hrají další dvě osmifinále: Francie s Belgií a Portugalsko se Slovinskem. Vítězové jdou ve čtvrtfinále na sebe.

V úterý pak osmifinále končí duely Rumunsko – Nizozemsko a Rakousko – Turecko. Vítězové utvoří poslední čtvrtfinálovou dvojici.

Čtvrtfinálové zápasy se pak hrají v pátek a v sobotu od 18 a 21 hodin.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s