Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Southgatova poslední šance. Hvězdná Anglie chce jen titul

12. červen 2024
Sdílejte:
Fantastický Jude Bellingham. Brankostroj Harry Kane. Bezchybný Declan Rice. Ale také slabší obrana a trenér, kterého neustále někdo zpochybňuje. Anglie vstupuje do evropského šampionátu jako největší favorit. Zároveň však coby tým s pověstí smolařů, který to vždycky nějak pokazí.
Kdy jindy než teď?Foto: Profimedia

„Vy jste vyhráli Euro?“

„Jasně. Vy ne?“

Meme využívající motiv ze seriálu Simpsonovi zabodoval na sítích už před třemi lety. V době Eura 2021 létal po internetu s vlajkami Řecka a Anglie. Před pár dny se dočkal i své české verze.

Pointa je jasná – Řekové, Čechoslováci, ale třeba i Dánové nebo Nizozemci evropský šampionát ve své historii ovládli. Angličané nikoliv.

Partneři projektu Cesta na Euro

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Kolébka fotbalu a jedna z největších velmocí tohoto sportu na svou kontinentální trofej stále čeká.

A letos to chce změnit. V téhle sestavě.

Brankáři

Na první pohled možná slabina. Jordan Pickford není gólmanem světové třídy, chytá „jen“ v Evertonu. A i tam umí občas vymyslet pořádnou hrubici. Ani u fanoušků nepatří mezi nejoblíbenější brankáře. Když ale navleče reprezentační dres, není mu co vytknout.

Třicetiletý Angličan je jasnou jedničkou národního týmu už šest let v kuse, na minulém Euru patřil mezi vůbec nejlepší gólmany turnaje. Na rozdíl od Davida Seamana či Roberta Greena svou chybou nikdy anglický mančaft v klíčové chvíli nepotopil. Pickford je zkrátka v brance Albionu jistota.

Dvojka Arsenalu Aaron Ramsdale i Dean Henderson, jeden ze čtveřice zástupců Crystal Palace, mu tak budou jen krýt záda. Tady žádné spekulace nehrozí.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.