Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: Zákrok turnaje? Turecký brankář v úplném závěru zachránil postup

Aktualizováno
03. červenec 2024
Sdílejte:
Taky už jste tenhle míč viděli v síti a těšili se na prodloužení?
Neprošel. Turci jsou ve čtvrtfinále.Foto: Profimedia

Pátá minuta závěrečného nastavení. Rakušani jsou lepší a tlačí se za vyrovnáním. Přichází poslední šance. A jaká.

Jeden z rakouských tahounů Christoph Baumgartner je sám před bránou a prudce hlavičkuje správně o zem. Tohle jde do brány…

Pak se ale odnikud vynoří turecký brankář Mert Günok a skvělým reflexem vytáhne míč na roh. Turci jsou v extázi, Rakušané na kolenou.

Ani následující roh na tom nic nezměnil. Rakušané do svého prvního čtvrtfinále na mistrovství Evropy neprošli, potřetí jsou v něm Turci. Po výhře 2:1.

O postup do semifinále, tedy jejich největší úspěch z Eura 2008, si zahrají v sobotu proti Nizozemsku, které v úterý porazilo Rumunsko 3:0. Kompletní čtvrtfinálový program si projděte v tomto textu.

Kdo vyhraje EURO?

„Upřímně, je to jeden z nejsmutnějších dnů v mém životě. Je těžké najít ta správná slova. Měli jsme na konci několik šancí na vyrovnání, obzvláště já, asi nám ale nebylo souzeno,“ řekl po zápase Baumgartner.

Podle twitterového účtu The xG Philosophy měla Baumgartnerova hlavička hodnotu 0,94 xG. Jinými slovy, od brankáře se očekává, že takový pokus chytí pouze v 6 % případů.

„Neměli jsme potřebné štěstí. Myslím, že kdyby zápas šel do prodloužení, vyhrajeme. Měli jsme čas na vyrovnávací gól, jenže je to těžké, když mají v brance Gordona Bankse,“ přirovnal trenér Rakouska Ralf Rangnick zákrok Günoka k legendárnímu okamžiku anglického brankáře z MS 1970, kde vychytal Pelého.

Turci byli v euforii a vedle brankáře Günoka velebili i obránce Meriha Demirala, který dal oba turecké góly po rozích zahrávaných Ardou Gülerem.

„Posbíráme duševní i fyzické síly a budeme pokračovat v naší cestě,“ vzkázal po zápase Vincenzo Montella, turecký trenér.

Partneři projektu Cesta na Euro

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s