Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Ronaldo v slzách. Víme, proč střílel trestňáky nad bránu

02. červenec 2024
Sdílejte:
Nejdřív brečel, pak se omlouval. Ale vyhrál. Cristiano Ronaldo s Portugalskem porazil Slovince i osud.
CR7 v slzách. Nakonec se z toho dostal a Portugalsko je ve čtvrtfinále.Foto: Profimedia

EURO napsalo další skvělý příběh.

V hlavní roli byl hvězdný Cristiano Ronaldo. Byl to z velké části jeho zápas. Chtěl rozhodnout. Proto si v prodloužení stoupl k penaltě.

Nedal ji. Jan Oblak, jeden z mužů zápasu, ho vychytal. Ronalda to hodně mrzelo, brečel tak, že ho spoluhráči o pauze mezi první a druhou částí prodloužení museli utěšovat.

V obraně měli Portugalci znovu další legendu. A málem to byli právě oba nejzkušenější fotbalisté na hřišti, kdo favorizované Portugalce poslal domů.

Partneři projektu Cesta na Euro

  • Betano: Sázková kancelář působící na 11 světových trzích, včetně Česka. Je také oficiálním partnerem EURO 2024.
  • Tarespa: Český výrobce luxusních modelů stadionů pro sběratele i prémiové obchodní partnery.
  • Německá turistická centrála (DZT): Koncipuje marketingové strategie a komunikuje kampaně zaměřené na kladnou image a podporu turistické destinace Německo.

Vydejte se s námi do Německa s projektem Cesta na EURO.

Pepe totiž v závěru prodloužení namazal Benjaminu Šeškovi na sólový únik. Ten ale nedal, když ve stoprocentní šanci, zřejmě už i pod vlivem únavy z dlouhého zápasu, nezakončil přesvědčivě a Diogo Costa ho vychytal.

Portugalský brankář si pak show vzal pro sebe v penaltovém rozstřelu. Tygřími skoky vychytal všechny tři střelce Slovinců, na které se dostalo. „Byl to můj nejlepší zápas v kariéře,“ radoval se po zápase 24letý brankář Porta.

Od srdce mu po zápase děkoval i Ronaldo. Ten ukázal svou velikost, když v rozstřelu šel hned na první portugalskou penaltu. A tentokrát nedal Oblakovi šanci.

Penaltu proměnili i Bruno Fernandes a Bernardo Silva a Portugalci si oddechli. Jeden z velkých favoritů na titul nakonec přece jen dokázal houževnaté Slovince poslat domů.

A sebe do čtvrtfinále proti Francii, která o pár hodin dřív porazila Belgii 1:0 a Kevin De Bruyne pak po zápase musel otráveně odpovídat na otázku, proč zlatá belgická generace zase nic nevyhrála.

To Ronaldo si mohl ulevit. Hned po proměněné penaltě v rozstřelu se směrem k portugalským fanouškům omlouval za neproměněný pokutový kop z prodloužení.

„To je fotbal, nedá se to vysvětlit. Všechno, nebo nic. Jste dole, a pak se osud obrátí,“ hodnotil hned po zápase v emocích v rozhovoru s německou televizí ARD.

Bylo na něm vidět, že chce rozhodnout, chce vyhrát. V 39 letech vydržel na hřišti celý zápas i s prodloužením. Dál je portugalskou alfou. Což je vidět třeba při přímých kopech.

Ty nebezpečné zahrává jen on. Včera je opakovaně kopal nad bránu. A na Twitteru se pak vyřešilo proč…

Messiho dres. Na něj to CR7 kopal.

V Německu zbývají poslední dvě osmifinále. Od 18 hodin hrají Nizozemci s Rumuny, od 21 hodin Rakušané s Turky. Vítězové obou zápasů na sebe jdou ve čtvrtfinále. Zbylé tři dvojce tvoří Španělsko – Německo, Portugalsko – Francie a Anglie – Švýcarsko.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s