Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Video: Nejstydlivější oslava krásného gólu

10. červenec 2023
Sdílejte:
Ženské mistrovství světa je za dveřmi a z příprav týmů vypadávají video skvosty.
Jihokorejská reprezentantka Yang Selgi vstřelila gól snů.Foto: Profimedia

Už příští týden ve čtvrtek začíná mistrovství světa ženského fotbalu, které se hraje v Austrálii a na Novém Zélandu. 32 účastníkům teď vrcholí přípravy a v testovacím zápase mezi Jižní Koreou a Haiti padl výstavní gól. Už ten sám o sobě by stál za zmínku, ale ještě větší půvab mu dodala oslava překvapené střelkyně.

„Nejenže jihokorejská reprezentantka Yang Selgi vstřelila gól snů. Její gólová oslava je upřímnější než jakýkoli test na detektoru lži,“ shrnuje to trefně web německého magazínu 11 Freunde.

Češky se na mistrovství světa opět nedostaly (česká ženská dospělá reprezentace na svou premiérovou účast na velkém šampionátu stále čeká), když v kvalifikační skupině skončily za Nizozemskem a Islandem.

MS v televizi

Mistrovství světa fotbalu žen můžete sledovat na Nova Sport.

Aktuální dění z MS

I tak má Česko na MS 2023 zastoupení, když domácí Nový Zéland vede trenérka Jitka Klimková, která předtím vedla třeba ženský tým Slovácko nebo mládežnické reprezentace Česka a USA. Její tým celé mistrovství otevře ve čtvrtek 20. července (od 9 hodin středoevropského času) zápasem s Norskem. Na šampionátu bude účinkovat v roli rozhodcovské asistentky i Lucie Ratajová.

Zápasy vysílá v Česku Nova Sport, která plánuje živě 46 zápasů z celkových 64. Zápasy se hrají od rána do brzkého odpoledne našeho času.

Ženský fotbal bojuje o větší viditelnost a zaměřuje se hodně na nové fanoušky. Dobře to dokumentuje představovací video švýcarského kádru pro MS 2023. V něm u rodinné snídaně otec od rodiny svým dětem říká, že mistrovství světa přece už bylo (v zimě v Kataru) a následně, že ženské hráčky stejně nikdo nezná. Jeho děti mu ale dokážou opak a hráčky představí se všemi jejich úspěchy.

Vrcholné akce ženského fotbalu si každopádně na nezájem stěžovat nemohou. Na Euro v roce 2022 chodilo v průměru 18 500 lidí a na poslední MS ve Francii v roce 2019 průměrně přes 21 tisíc lidí. Rekord drží šampionát z roku 1999, v USA byl tehdy průměr přes 37 tisíc lidí.

Související články

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga
Popup se zavře za 8s