Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Přes SMS mezi elitu. Trenérka Klimková o své cestě na Zéland

21. červenec 2023
Sdílejte:
Hned při své premiéře na mistrovství světa dovedla Jitka Klimková reprezentaci Nového Zélandu k historicky první výhře na šampionátu. Při té příležitosti pro předplatitele znovu zveřejňujeme kompletní rozhovor, který s rodačkou z Moravan u Kyjova vyšel v loňském druhém čísle tištěného Football Clubu.
Jitka Klimková na tiskové konferenci před startem mistrovství světa.Foto: Profimedia

S reprezentací Nového Zélandu jste v roce 2021 podepsala nevšedně dlouhou smlouvu na šest let. Jste odhodlaná ji dodržet až do konce?

Určitě. Samozřejmě ve světě není obvyklé podepisovat tak dlouhou trenérskou smlouvu. Pro mě je to velmi pozitivní a obrovská výzva. Když pracujete s týmem půl roku, vidíte určitý pokrok. Ale pokud jste u něj šest let, máte šanci dosáhnout obrovského progresu. Jsem nadšená, že můžu s těmi holkami pracovat dlouhodobě. Mám v družstvu zkušené hráčky i mladé, které v sobě mají velký potenciál. Za pár let se můžou hodně posunout a předčít tyhle „seniorky“.

Související články

Nominace na EURO: Hašek už neřeší Belmondo, rozhodovala forma

Ivan Hašek oznámil nominaci na EURO 2024. V týmu je šestadvacet hráčů včetně největších opor Tomáše Součka, Patrika Schicka nebo Vladimíra Coufala, ale také nováček Lukáš Červ. Cílem je podle šéfa FAČR Petra Fouska postup ze skupiny.

Cesta na Euro

Dvakrát proti Belgii. České ženy chtějí z Edenu první body v kvalifikaci o Euro

Fotbalová reprezentace žen se sešla v Praze, aby zahájila třetí sraz roku 2024. Tým trenéra Karla Rady v následujících dnech odehraje dva kvalifikační zápasy proti Belgii – první v pátek 31. května v pražském Edenu, v úterý 4. června pak na stadionu v belgickém Sint-Truidenu.

Reprezentace

Počítáme koeficient: Co čeká Baník v Evropě?

Česko bude mít v Evropě v příští sezoně pět týmů. Do pohárů se vrací Baník a jeden z dvojice Boleslav – Hradec. Projděte si, jaké cesty je čekají, pokud se mají dostat do ligové fáze jednoho ze tří evropských pohárů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.