Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Přes SMS mezi elitu. Trenérka Klimková o své cestě na Zéland

21. červenec 2023
Sdílejte:
Hned při své premiéře na mistrovství světa dovedla Jitka Klimková reprezentaci Nového Zélandu k historicky první výhře na šampionátu. Při té příležitosti pro předplatitele znovu zveřejňujeme kompletní rozhovor, který s rodačkou z Moravan u Kyjova vyšel v loňském druhém čísle tištěného Football Clubu.
Jitka Klimková na tiskové konferenci před startem mistrovství světa.Foto: Profimedia

S reprezentací Nového Zélandu jste v roce 2021 podepsala nevšedně dlouhou smlouvu na šest let. Jste odhodlaná ji dodržet až do konce?

Určitě. Samozřejmě ve světě není obvyklé podepisovat tak dlouhou trenérskou smlouvu. Pro mě je to velmi pozitivní a obrovská výzva. Když pracujete s týmem půl roku, vidíte určitý pokrok. Ale pokud jste u něj šest let, máte šanci dosáhnout obrovského progresu. Jsem nadšená, že můžu s těmi holkami pracovat dlouhodobě. Mám v družstvu zkušené hráčky i mladé, které v sobě mají velký potenciál. Za pár let se můžou hodně posunout a předčít tyhle „seniorky“.

Související články

Fotbalová Opava má nového vlastníka. Pomáhá mu slávistická ikona

SFC Opava mění majitele. Od města klub kupuje podnikatel Andrej Krajíček. Ten je už od letošního dubna v klubovém představenstvu, kde mu pomáhá Martin Latka.

Zprávy

Kam s Havlíkem? Má na velký přestup? První liga s Jakubem Podaným

Čtyřikrát Marek Havlík a k tomu Martin Svědík a Ivan Hašek. Aktuální ligové, a tentokrát i reprezentační otázky, probíráme s Jakubem Podaným.

První liga

Super Spieltag: Bayern narazil, Leverkusen ale umí odpouštět

Hrací den plný sousedských sporů přineslo 14. kolo Bundesligy. Stuttgart se oznámil jako seriózní vyzyvatel, zatímco Bayern i Leverkusen tratily body. Mezitím mnichovští veteráni řeší svoji budoucnost.

Die Liga
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.