Ukrajinské soutěže skončily sezonu 2021/22 ve své polovině a na jaře roku 2022 se ze zjevných důvodů už nerozběhly. Řada klubů, které trávily svou zimní přípravu v zahraničí, se navíc najednou neměla kam vrátit a cesta zpět pro ně znamenala odyseu, která mnohdy trvala i několik měsíců. Třeba druholigové Polesí Žitomir tak zakotvilo v Hradci Králové, kde mohli hráči díky iniciativě místního amatérského klubu Olympia přes tři měsíce nejen bydlet, ale i trénovat a sehrát několik přátelských zápasů.
Od nové sezony se navzdory trvající válce fotbal na Ukrajině zase hraje, i když řada klubů byla nucena dočasně přesídlit do bezpečnějších oblastí na západě země. Původně byla pro pořádání zápasů Premier ligy schválena jen čtyři místa (Kyjev, Lvov, Užhorod a Rivne), později se začalo hrát i v dalších městech dostatečně daleko od fronty (např. Oleksandrija, Poltava, Kryvyj Rih nebo Oděsa).
Největší skandál v historii světových šampionátů. Velmi přátelský zápas západního Německa s Rakouskem sebral v roce 1982 Alžírsku šanci na historický úspěch. Ale aspoň vedl ke změně pravidel, a tak se díky němu základní skupiny hrají férovějším způsobem.
Matej Kovář (25 let) se po dvou letech v Leverkusenu přesunul do týmu nizozemského mistra. Jaké jsou jeho dojmy z Eindhovenu a proč potřeboval změnu? O tom mluví v prvním rychlém rozhovoru přímo z nového působiště.
Jaroslav Tvrdík v novém dokumentu mluví i o finančních nepříjemnostech, do kterých se Slavia dostala těsně předtím, než klub koupil a zastabilizoval Pavel Tykač.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!