Od Saudů k Francouzkám. Úspěšný kouč hasí požár před mistrovstvím světa

30. březen 2023
Sdílejte:
Hervé Renard rezignoval na funkci hlavního trenéra mužského týmu Saúdské Arábie a v létě povede Francii na mistrovství světa žen.
Hervé Renard má nový džob.Foto: Profimedia

Saúdskoarabská fotbalová federace (SAFF) oznámila, že 54letý Renard požádal o ukončení smlouvy.

U ženské francouzské fotbalové reprezentace nahradí Corinne Diacreovou, která byla nedávno propuštěna poté, co několik klíčových hráček prohlásilo, že pod jejím vedením už nebudou reprezentovat svou zemi.

Mistrovství světa žen se bude konat od 20. července do 20. srpna v Austrálii a na Novém Zélandu, jehož reprezentaci vede Češka Jitka Klimková.

„Renard má nabídku od francouzské federace a vyjádřil přání tuto příležitost využít,“ řekl prezident SAFF Jásir Al-Misehal pro Saudi Sports Channel s tím, že trenérovi vyhoví.

Francouz se ujal vedení Saúdské Arábie v červenci 2019 a dovedl ji na mistrovství světa, kde loni v Kataru šokovala pozdější šampiony z Argentiny vítězstvím 2:1. Na postup ze skupiny to nakonec stejně nestačilo.

Po úterní přátelské prohře s Bolívií Renard, který nikdy neřídil ženský tým, novinářům řekl: „Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit mistrovství světa a chtěl bych všem v Saúdské Arábii poděkovat za jejich podporu během téměř čtyř let.“

Nové číslo

Vyzpovídali jsme Tomáše Součka nebo oscarového producenta a bývalého prezidenta LOSC Lille Michela Seydouxe. Řešíme tajemnou smrt východoněmeckého Beckenbauera. Celkem pro vás máme více jak 160 stran unikátního fotbalového čtení.

   To chci!

   „Myslím, že jsem s týmem udělal maximum. Na jinou úroveň už nedosáhnu, takže jsem raději ke všem upřímný. Ještě jednou děkuji, bylo to fantastické období,“ uvedl trenér.

   Renard vyhrál Africký pohár národů jako hlavní trenér se Zambií i Pobřežím slonoviny - jako první člověk dovedl k titulu na AFCON různé země.

   Francie, která je na pátém místě světového žebříčku ženských týmů, usiluje o první vítězství na mistrovství světa a Francouzská fotbalová federace bude doufat, že hráčky, které pod Diacreovou odmítaly hrát, se vrátí.

   Wendie Renardová, Kadidiatou Dianiová a Marie-Antoinette Katotová kritizovaly francouzský "systém", když se stáhly z mezinárodních povinností.

   Bývalá kapitánka Wendie Renardová uvedla, že se z reprezentace stahuje, „aby si zachovala duševní zdraví“ a Kadidiatou Dianiová prohlásila, že důvodem jejího rozhodnutí je způsob vedení reprezentačního týmu.


   Související články

   Trouba to byl! V cestě ke zlatu stál v Chile i ruský rozhodčí, vzpomínají vicemistři světa

   V roce 1962 se touto dobou hrál československý šampionát snů. Odepisovaní reprezentanti porazili slavné Španěly a nastartovali jízdu až do finále mistrovství světa v Chile. Vítejte ve fotbalovém světě bez teplé vody, s tajnými policisty ve výpravě či směšnými odměnami za finále.

   Historie

   Zrušit nadstavbu? Kritizované ligové finále očima expertů

   Liga má za sebou nadstavbu, ve které Sparta uhájila první místo po základní části a o poslední místenku do Evropy a přímý sestup se hrálo do poslední chvíle. Zvyšují zápasy navíc atraktivitu české ligy, nebo jde jen o uměle nastavovanou kaši? Zeptali jsme se osobností z fotbalového prostředí.

   Anketa

   Votroci povstaňte! Hradec mění tvář a prodává permanentky na nový stadion

   Stadionem to nekončí, chceme mezi velké kluby, vzkazuje hradecký klub a ukázal nové logo.

   Zprávy
   Popup se zavře za 8s