Slovácko zatím nemá v evropských pohárech příliš bohatou historii, na francouzské týmy má ale štěstí. Ještě jako FC Synot se v rámci Poháru Intertoto v roce 2001 potkalo se Stade Rennais (0:5 a 4:2), o rok později pak narazilo na FC Sochaux (0:3 a 0:0). Ve čtvrtek čeká Uherské Hradiště už třetí návštěva z Francie, tentokrát v podobě OGC Nice, loni pátého nejlepšího týmu Ligue 1. Favorit zápasu je jasný, celek z Azurového pobřeží ale zdaleka nepřijíždí v ideální formě. Ambicióznímu klubu se letos nedaří, a přestože je sezona teprve na začátku, živě už se diskutuje o možné změně trenéra.
Ambice Nice souvisí nejen s bohatou historií, jejíž součástí jsou mimo jiné čtyři ligové tituly, ale také s osobou majitele klubu. Tím je od roku 2019 britský miliardář Jim Ratcliffe, zakladatel a majitel chemické společnosti Ineos. Jeho jméno bude nejspíš povědomé fanouškům Premier League, v posledních měsících byl totiž Ratcliffe spojován s akvizicí hned dvou velkých klubů: na jaře se neúspěšně snažil koupit Chelsea, za kterou nabízel skoro 120 miliard korun, v posledních týdnech se pak spekuluje o Manchesteru United, jehož je dlouhodobým fanouškem.
Největší skandál v historii světových šampionátů. Velmi přátelský zápas západního Německa s Rakouskem sebral v roce 1982 Alžírsku šanci na historický úspěch. Ale aspoň vedl ke změně pravidel, a tak se díky němu základní skupiny hrají férovějším způsobem.
Matej Kovář (25 let) se po dvou letech v Leverkusenu přesunul do týmu nizozemského mistra. Jaké jsou jeho dojmy z Eindhovenu a proč potřeboval změnu? O tom mluví v prvním rychlém rozhovoru přímo z nového působiště.
Jaroslav Tvrdík v novém dokumentu mluví i o finančních nepříjemnostech, do kterých se Slavia dostala těsně předtím, než klub koupil a zastabilizoval Pavel Tykač.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!