Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Video: 83 tisíc lidí zpívá. Největší stadion v Jižní Americe otevřen

17. únor 2023
Sdílejte:
V Buenos Aires otevřeli přestavěný Estadio Monumental. Ten je nyní největší v Jižní Americe a když se rozezpívá, je z toho husí kůže. Vyzkoušejte to.
Fanoušci River Plate. Ilustrační snímek.Foto: Delmiro Junior / Shutterstock

River Plate je s 37 tituly argentinským rekordmanem a nově se může pyšnit novým nej: stadion pro tolik lidí v Jižní Americe nikdo jiný nemá.

Na otevření při ligovém zápase s Argentinos Juniors (2:1 pro River Plate) teď bylo přes 83 tisíc lidí, až bude rekonstrukce úplně hotová, bude kapacita ještě téměř o dva tisíce vyšší.

Stánek v hlavním městě Argentiny tak překonal stadion Monumental v Limě s kapacitou 80 093 míst i proslulé Maracaná v Riu de Janeiro, kam se vejde 78 838 fanoušků.

Ale to hlavní: jak to krásně zní, když se rozezpívá. Zvyšte hlasitost a užívejte!


Související články

Další stanice Liga mistrů. Jsme nejlepší v Česku, užívá si Priske titul

Zatímco si Brian Priske užívá úspěch, který se naposledy ve Spartě podařil ještě Ivanu Haškovi, Jindřich Trpišovský ví, že zapsal neúspěch.

Česká liga

Glosář Luďka Mádla: Další stanice Liga mistrů. Priske Spartu pořád zlepšuje

Obhajobě titulu položila Sparta lepší základy v prvních poločasech, jejím fanouškům pokazil oslavy tvrdý zákrok policie a Zlín už se možná v lize kalibrované čáry nedočká.

Glosář

Bundesligová tečka: Legendární Leverkusen, nováček do Evropy a záchrana na poslední chvíli

Bayer Leverkusen je definitivně neporaženým mistrem, Stuttgart s Hoffenheimem sestřelily Bayern na třetí místo, Heidenheim míří do Evropy a v Berlíně se bude Bundesliga hrát i příští sezonu. To nejdůležitější z posledního bundesligového kola přináší další díl seriálu Die Liga.

Die Liga
Popup se zavře za 8s