Koupit předplatné webu

Video: 83 tisíc lidí zpívá. Největší stadion v Jižní Americe otevřen

17. únor 2023
Sdílejte:
V Buenos Aires otevřeli přestavěný Estadio Monumental. Ten je nyní největší v Jižní Americe a když se rozezpívá, je z toho husí kůže. Vyzkoušejte to.
Fanoušci River Plate. Ilustrační snímek.Foto: Delmiro Junior / Shutterstock

River Plate je s 37 tituly argentinským rekordmanem a nově se může pyšnit novým nej: stadion pro tolik lidí v Jižní Americe nikdo jiný nemá.

Na otevření při ligovém zápase s Argentinos Juniors (2:1 pro River Plate) teď bylo přes 83 tisíc lidí, až bude rekonstrukce úplně hotová, bude kapacita ještě téměř o dva tisíce vyšší.

Stánek v hlavním městě Argentiny tak překonal stadion Monumental v Limě s kapacitou 80 093 míst i proslulé Maracaná v Riu de Janeiro, kam se vejde 78 838 fanoušků.

Ale to hlavní: jak to krásně zní, když se rozezpívá. Zvyšte hlasitost a užívejte!


Související články

Jak tohle může být penalta? Sporná situace z Paříže pod lupou

Hráči Newcastlu, který trápí velká marodka, ze všech zbytků sil bránili jednobrankové vedení na půdě PSG. V úplném závěru ale dostali gól z penalty za ruku, která by se v české lize nebo v Premier League velmi pravděpodobně nepískala. Proč ji nařídil jeden z nejlepších sudích na světě v Lize mistrů?

Pravidla

Proč bude stát Durosinmi balík? Střed(a) Zdeňka Folprechta

Slavia ho měla na dosah za z dnešního pohledu směšnou částku. Proč plzeňského střelce nakonec nepřivedla? A proč ho chtějí dobré zahraniční kluby i přes aktuální zranění? Odpovídá Zdeněk Folprecht ve svém pravidelném sloupku.

Střed(a)

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy
Popup se zavře za 8s