Koupit předplatné webu

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

07. únor 2023
Sdílejte:
Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.
Stephen Humphrys si se spoluhráči užívá životní gól.Foto: Hearts of Midlothian

Zrovna Skotům tenhle moment připomínat nechcete. Patrik Schick jim na posledním Euru dal gól z půlky hřiště.

Stejnou parádu teď zažila skotská liga. Útočník Hearts Stephen Humphrys jí završil výhru Hearts nad posledním Dundee United, kterou si klub z Edinburghu upevnil třetí místo v lize za Celticem a Rangers.

Humphrys se stejně jako Schick trefil levačkou, na rozdíl od českého útočníka je to ale jeho slabší noha. V Hearts je na hostování z anglického Wiganu, v 17 zápasech se zatím trefil čtyřikrát.

„Jakmile jsem vystřelil, pomyslel jsem si, že to má šanci,“ řekl BBC. A dodal, že nevěděl, kam má jít slavit, protože nikdy předtím nedal gól z půlky.

Pro srovnání přidáváme i gól Patrika Schicka, který byl na konečných 2:0 ve skupinovém zápase na Euru 2020. Nádhera.

Související články

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie

Proč neplatil gól Jablonce? Projděte si, co říkají pravidla o překážení brankáři

Před brankářem, který má míč v ruce, můžete stát, ale nesmíte mu aktivně bránit v pohybu. Situace z nedělní ligy nám dává prostor poznat jedno z méně známých fotbalových pravidel…

Pravidla
Popup se zavře za 8s