E-shop Football Club: Předplatné webu, knihy a mnohem více!

Video: Hradecký stadion roste. Projděte si aktuální stav

10. únor 2023
Sdílejte:
V lednu se nad rostoucí arénu v Malšovicích vrátila ikonická lízátka a stavba nového stadionu pro 9300 pokračuje. Podívejte se, jak to s ní aktuálně, tedy necelý rok po poklepání základního kamene, vypadá.
Lízátka už stojí a pokračuje se dál.Foto: Petr Šatalík, FC Hradec Králové

„Šlo to až nad očekávání hladce. Samotná montáž trvala tak dlouho, jak jsme předpokládali – dva dny na jedno lízátko včetně příprav. Všechno se povedlo přesně tak, jak mělo,“ říká si Daniel Novotný, manažer stavby hradeckého stadionu ze společnosti Strabag.

Nově stavaři pracují na opláštění arény. „Zahájili jsme práce na fasádách a jejich vyzdívkách. Pokračujeme v nich dle harmonogramu. Mezitím jsme také stihli vyklidit hrací plochu, probíhá tam nějaké hrubé rovnání konstrukčních vrstev. Během čtrnácti dnů by měli do práce nastoupit dodavatelé trávníku,“ říká Novotný pro web hradeckého klubu.

Brzy dojde ke zboření zbývající části starého stadionu. „Během příštího týdne bychom zde měli zprovoznit provizorní šatny. V dalším týdnu by pak měla začít demolice východní tribuny staré arény. Jinak se snažíme pokračovat se vším, co nám naše síly a počasí umožní,“ dodává Novotný.

Podle hradeckého klubu platí termín, který počítá s otevřením nového stadionu za 627 milionů korun od začátku příští sezony, deník Sport v lednu psal, že je možné, že dojde k mírnému zpoždění. Psali jsme o tom v textu Hradec počítá s novým stadionem pro start příští sezony. Jiné varianty neřeší.

Aktuální stav na stavbě ve videu:

Staveniště si můžete projít také ve fotkách:


Související články

Televizní expert být nechci, říká Provod. Ukončí ve Slavii kariéru?

První ligu kopal sotva dva měsíce a už ho koupila Slavia. O pár týdnů později hrál Champions League. Měl namířeno do top zahraniční soutěže, na rok ho ale od fotbalu odstavilo zranění kolene. Jaké má ještě ambice a proč by nechtěl být televizním expertem? To Lukáš Provod, sedmadvacetiletý záložník Slavie, prozradil ve velkém rozhovoru pro FC.

Rozhovor

„Vždycky je tím usadíte.“ Vzpomínky z derby jsou na celý život

V derby týdnu se pojďme podívat na tyhle největší zápasy i s odstupem. Nehýbou jen Českem. Pouto k oblíbenému klubu a emoce z derby zápasů fanoušky neopouští ani po letech strávených na druhém konci světa. Vyprávějí emigranti do USA z Libanonu, Íránu a Hondurasu.

Derby

Tykač promluvil: Slavii chce přiblížit Bayernu a chválí současnou Spartu

Teprve včera se stal Pavel Tykač oficiálním vlastníkem pražské Slavie, teď s ním v novém čísle slávistického magazínu Halftime vyšel velký rozhovor. Vysvětluje, proč se pro koupi Slavie rozhodl i jaké s ní má plány. Vybrali jsme ty nejzásadnější myšlenky.

Slavia
Popup se zavře za 8s