Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Po útoku na fanoušky Schalke zůstali čtyři vážně zranění

20. únor 2023
Sdílejte:
Krátce před odjezdem na venkovní zápas v Berlíně bylo napadeno několik stovek fanoušků Schalke. Čtyři lidé byli vážně zraněni.
Fanoušci Schalke 04. Ilustrační snímek.Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock

Hromadná rvačka se odehrála v neděli ráno před klubovnou FC Schalke 04. Podle policie se zde sešlo několik stovek fanoušků Schalke, aby se autobusy vydali na bundesligový zápas na hřišti Unionu Berlín.

Náhle se objevila nejméně stovka násilníků, pravděpodobně z řad fanoušků Rot-Weiss Essen a Borussie Dortmund. Policejní mluvčí uvedl, že zatím není jasné, o jaké skupiny se jednalo. Při útoku byla použita baseballová pálka a další útočné nástroje.

Když policie dorazila na místo, útočníci už zmizeli. Mezi zraněnými je i řidič autobusu, píše zpravodajský web Kicker.

Policie nyní vede vyšetřování pro porušení veřejného pořádku a nebezpečné ublížení na zdraví. Policejní mluvčí uvedl, že se také vyšetřuje, zda byl útok plánovaný. Je však spíše nepravděpodobné, že by se v neděli dopoledne v klubové zóně náhodně sešlo asi 100 násilníků.

Dotčené kluby vydali prohlášení, v němž odsoudili jakoukoli formu násilí a popřáli zraněným úplné uzdravení.

Související články

Video: Fantastické nůžky do Ligy mistrů. Boloňská kometa dobývá Itálii

Kandidátů na pozice zajišťující Ligu mistrů bylo před startem této sezony Serie A spousta. Málokdo by ale mezi ně zařadil Boloňu. Tým ze severu Itálie si jde ale nekompromisně za svým. Proti AS Řím nasměrovaly Boloňu k výhře parádní nůžky Oussamy El Azzouziho.

Serie A

Policejní šikana? K natáčení fanoušků došlo za pozvracený autobus

Proč si policie v neděli natáčela hradecké fanoušky s občankami u obličeje? Odvolává se na jejich problémové chování, které ale nespecifikuje. Podle hradeckého mluvčího šlo o pozvracený autobus. Policie svůj zákrok hájí tím, že předešla spáchání trestného činu. Žádnou konkrétní situací to ale nedokládá.

Fanoušci

Tragédie na pozadí historické éry. Prokletá čtyřka z Plzně

V roce 2011 pomohli Viktorii Plzeň k historickému postupu do Ligy mistrů. Jenže pak s nimi osud rozehrál krutou hru. Tři členové výtečného obranného kvarteta Plzně už nejsou naživu. Od sebevraždy Františka Rajtorala, který tento svět opustil jako první, teď uplynulo přesně sedm let.

Viktoria Plzeň
Popup se zavře za 8s