Po útoku na fanoušky Schalke zůstali čtyři vážně zranění

20. únor 2023
Sdílejte:
Krátce před odjezdem na venkovní zápas v Berlíně bylo napadeno několik stovek fanoušků Schalke. Čtyři lidé byli vážně zraněni.
Fanoušci Schalke 04. Ilustrační snímek.Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock

Hromadná rvačka se odehrála v neděli ráno před klubovnou FC Schalke 04. Podle policie se zde sešlo několik stovek fanoušků Schalke, aby se autobusy vydali na bundesligový zápas na hřišti Unionu Berlín.

Náhle se objevila nejméně stovka násilníků, pravděpodobně z řad fanoušků Rot-Weiss Essen a Borussie Dortmund. Policejní mluvčí uvedl, že zatím není jasné, o jaké skupiny se jednalo. Při útoku byla použita baseballová pálka a další útočné nástroje.

Když policie dorazila na místo, útočníci už zmizeli. Mezi zraněnými je i řidič autobusu, píše zpravodajský web Kicker.

Policie nyní vede vyšetřování pro porušení veřejného pořádku a nebezpečné ublížení na zdraví. Policejní mluvčí uvedl, že se také vyšetřuje, zda byl útok plánovaný. Je však spíše nepravděpodobné, že by se v neděli dopoledne v klubové zóně náhodně sešlo asi 100 násilníků.

Dotčené kluby vydali prohlášení, v němž odsoudili jakoukoli formu násilí a popřáli zraněným úplné uzdravení.

Související články

Video: Frajeřinka nevyšla. Originálně zahozená penalta v La Lize

Mohla z toho být paráda, je z toho šaráda. Fotbalistům Raya Vallecana nevyšla rozehraná penalta.

Zábava

Olayinkova hlava je minimálně na čtyřzápasovou stopku. První liga s Jakubem Podaným

Kdo si zaslouží anticenu za největší pitomost předchozího víkendu? Jak blízko má Sparta k titulu poté, co smazala náskok Slavie? A skončí Pavel Hapal už teď v Baníku? Aktuální ligové otázky po 24. kole zodpovídáme s Jakubem Podaným.

První liga

Hloupost nás připravila o důležité body. Víkendová liga očima trenérů

Macík si dal do rukavic magnety a Petera Olayinku s Martinem Fillem čekají nepříjemné pohovory, když jejich týmy poztrácely body po jejich zkratech. Vítězem víkendu v boji o titul je Sparta, v boji o sestup to jsou Pardubice. Jak dění na ligových trávnících viděli koučové všech šestnácti klubů? Máme jejich hlasy.

Česká liga
Popup se zavře za 8s