Koupit předplatné webu

Po útoku na fanoušky Schalke zůstali čtyři vážně zranění

20. únor 2023
Sdílejte:
Krátce před odjezdem na venkovní zápas v Berlíně bylo napadeno několik stovek fanoušků Schalke. Čtyři lidé byli vážně zraněni.
Fanoušci Schalke 04. Ilustrační snímek.Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock

Hromadná rvačka se odehrála v neděli ráno před klubovnou FC Schalke 04. Podle policie se zde sešlo několik stovek fanoušků Schalke, aby se autobusy vydali na bundesligový zápas na hřišti Unionu Berlín.

Náhle se objevila nejméně stovka násilníků, pravděpodobně z řad fanoušků Rot-Weiss Essen a Borussie Dortmund. Policejní mluvčí uvedl, že zatím není jasné, o jaké skupiny se jednalo. Při útoku byla použita baseballová pálka a další útočné nástroje.

Když policie dorazila na místo, útočníci už zmizeli. Mezi zraněnými je i řidič autobusu, píše zpravodajský web Kicker.

Policie nyní vede vyšetřování pro porušení veřejného pořádku a nebezpečné ublížení na zdraví. Policejní mluvčí uvedl, že se také vyšetřuje, zda byl útok plánovaný. Je však spíše nepravděpodobné, že by se v neděli dopoledne v klubové zóně náhodně sešlo asi 100 násilníků.

Dotčené kluby vydali prohlášení, v němž odsoudili jakoukoli formu násilí a popřáli zraněným úplné uzdravení.

Související články

TV práva na ligu chtěly tři firmy. Nadstavba bude i v dalších letech

Zástupci ligových klubů dnes na Ligovém gremiu LFA schválili výsledky tendru na nejdůležitější audiovizuální práva.

Zprávy

Jak se zrodila Bundesliga a proč v ní chyběl Bayern

Před šedesáti roky, v létě 1963, se začala hrát Bundesliga, jeden ze symbolů evropského fotbalu. Proč až tak pozdě? I to se dozvíte v prvním díle našeho seriálu věnovaného nejvyšší německé soutěži.

Dva týmy, jedna vlajka. Derby, které změnilo dějiny

Hráč se samozřejmě pere za barvy svého klubu. Ale najde se okamžik, kdy si i rivalové řeknou, že rivalita jde stranou, že je tu něco většího, za co budou kopat společně.

Historie
Popup se zavře za 8s