Koupit předplatné

Nekonečná nadvláda. Bayern ukazuje, jak velké peníze škodí fotbalu

04. říjen 2022
Sdílejte:
Získat desetkrát v řadě titul, to bývala v elitních fotbalových ligách neslýchaná věc. Až letos se to podařilo Bayernu. Mnichovský klub si hraje vlastní soutěž a nezdá se, že by ho někdo mohl trvale odstavit. Ke škodě Bundesligy i německého fotbalu.
Oslavy na Marienplatzu. Za rok zas?Foto: Profimedia

Německu se 12. květen nepřipomíná jako mimořádný den. Ale měl by. Aspoň mezi fotbalovými fanoušky. Právě 12. května 2012 totiž začala vláda Bayernu.

A jak se občas stává, začala debaklem. Navíc ve finále poháru, na vyprodaném Olympiastadionu v Berlíně, před očima kancléřky Angely Merkelové.

Dortmund nad Bayernem zvítězil 5:2, hattrick nastřílel Robert Lewandowski oblékající ještě žlutočerný dres. Borussia tak získala první double klubové historie a z pohody ji nevyvedla ani skutečnost, že místo zraněného gólmana Romana Weidenfellera musel ve 34. minutě na plac nezkušený australský náhradník Mitchell Langerak.

Pro pocit, který v té chvíli ovládl hráče i vedení Bayernu, se nejvýstižněji hodí německý termín Nie wieder! Tohle už se nesmí opakovat!

I když měl mnichovský kolos v kádru Neuera, Lahma, Schweinsteigera, Robbena, Ribéryho, Müllera, Kroose nebo Boatenga, musel si přiznat, že německému fotbalu vládne někdo jiný. Dnes to vypadá jako fantasmagorie, ale Bayern měl tenkrát bilanci pouhé dva tituly z posledních šesti sezon. Na Säbener Straße se proto rozhodli do toho trochu šlápnout.

Související články

Sparta proti Plzni. Střet, který umí obrátit ligu naruby

Plzeň jede nad plán a tak má liga znovu v čele top trojku. Viktoria teď přijíždí do Prahy potvrdit pověst vyzyvatele. Před rokem to byla naopak Sparta, kdo ji sestřelil z trůnu.

Česká liga

Že já jsem se snažil! Když hráč zápasu dostane kari s rýží

Dobrý výkon na hřišti by měl být náležitě oceněn. Někdy to ale může končit rozpaky. Projděte si bizarní ceny pro hráče zápasu, které nám padly do oka.

Přímák

Dvanáctý hráč i první soudce. Ultras Marseille vládnou na tribunách i v kancelářích

Jen málo velkých klubů pojmenovalo tribunu po někom z fanoušků. Olympique Marseille je jedním z nich. Tým z jihu Francie je se svými příznivci spojen tak těsně, že ho jejich nálady ovlivňují stejně jako dění na samotném hřišti. Tak jako nedávno, kdy jedna schůzka ultras a vedení OM změnila celou sezonu.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.