Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Nekonečná nadvláda. Bayern ukazuje, jak velké peníze škodí fotbalu

04. říjen 2022
Sdílejte:
Získat desetkrát v řadě titul, to bývala v elitních fotbalových ligách neslýchaná věc. Až letos se to podařilo Bayernu. Mnichovský klub si hraje vlastní soutěž a nezdá se, že by ho někdo mohl trvale odstavit. Ke škodě Bundesligy i německého fotbalu.
Oslavy na Marienplatzu. Za rok zas?Foto: Profimedia

Německu se 12. květen nepřipomíná jako mimořádný den. Ale měl by. Aspoň mezi fotbalovými fanoušky. Právě 12. května 2012 totiž začala vláda Bayernu.

A jak se občas stává, začala debaklem. Navíc ve finále poháru, na vyprodaném Olympiastadionu v Berlíně, před očima kancléřky Angely Merkelové.

Dortmund nad Bayernem zvítězil 5:2, hattrick nastřílel Robert Lewandowski oblékající ještě žlutočerný dres. Borussia tak získala první double klubové historie a z pohody ji nevyvedla ani skutečnost, že místo zraněného gólmana Romana Weidenfellera musel ve 34. minutě na plac nezkušený australský náhradník Mitchell Langerak.

Pro pocit, který v té chvíli ovládl hráče i vedení Bayernu, se nejvýstižněji hodí německý termín Nie wieder! Tohle už se nesmí opakovat!

I když měl mnichovský kolos v kádru Neuera, Lahma, Schweinsteigera, Robbena, Ribéryho, Müllera, Kroose nebo Boatenga, musel si přiznat, že německému fotbalu vládne někdo jiný. Dnes to vypadá jako fantasmagorie, ale Bayern měl tenkrát bilanci pouhé dva tituly z posledních šesti sezon. Na Säbener Straße se proto rozhodli do toho trochu šlápnout.

Související články

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie

Žádný šprým, Sparta má zase velký tým. Nasajte euforii z Letné i ze sítí

Sparta - Galatasaray 4:1 a zasloužený postup do osmifinále. Letná vybuchla nadšením, stejně tak sociální sítě. Projděte si ty nejlepší reakce z twitteru.

Sparta
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.