Jako letitý permanentkář Sparty jsem hluboce znechucen současným vedením a majitelem klubu. Mrzí mě to o to víc, že neexistuje příliš jiných věcí, které by mi dávaly takovou vášeň a pocit sounáležitosti.
Co se za poslední roky z mého pohledu „zvenčí“ povedlo? Nová vizuální identita klubu. Nejenom její samotná podstata, ale i komunikace, aktivity kolem jejího uvedení v život, motivace pro změnu a její „propisování“ v každodenním fungování.
Tím můj výčet pozitiv končí.
Nespokojenost začíná tím, že netuším, co Sparta chce být, protože Sparta sama neví, co skutečně je - kromě zavazující historie. Problém klubu není trenér, ale chybějící základy. Máme finanční prostředky a náš vzájemně nekritický kolektiv manažerů se umí plácat po zádech a zavírat oči před neúspěchem. K úspěchu je ale třeba jasná vize. Nikdo ve Spartě není důležitější než klub. Dokázal by někdo z manažerů odpovědět jednou, maximálně dvěma větami na následující otázky?
Skupinová fáze MS je ve finále a poprvé se naplno ukazuje, co znamená nový formát se 48 týmy. Do play půjde i osm nejlepších ze třetích míst. A právě to teď dělá z pavouka malou detektivku. Kdo a proti komu bude hrát?
Češi prohráli s Mexikem 0:3 a jedou domů hned po skupině, ve které skončili poslední ještě za JAR a Koreou. Není to dobré vysvědčení pro český fotbal a odráží se i v komentářích fotbalových znalců. Projděte si nejlepší komentáře, které jsme sesbírali v TV studiích a na sociální síti X.
MS 2026 pokračuje patnáctým hracím dnem. Večer hrají Němci, navážou na ně Nizozemci. Máme pro vás přehledný TV program na čtvrtek i příští dny fotbalového svátku.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!
