Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Husí kůže ve Frankfurtu, sloup v Augsburgu. Vyrazili jsme na Bundesligu

02. červen 2022
Sdílejte:
Bundesliga je nejbližší a tím pádem nejlépe dostupná top ligová soutěž z Česka. Vyrazili jsme do Frankfurtu a Augsburgu vyzkoušet bratwurst i vyprodané stadiony.
Fanoušci Frankfurtu při zápase s Hoffenheimem, kde jsme byli.Foto: Profimedia

Výlety sice v druhé polovině dubna skončily s nepovedenou bilancí jedné remízy a jedné prohry, i tak ale návštěvu bundesligových stadionů můžeme doporučit.

Vstupenky jsou za dobrou cenu a dají se pořídit na klubových webech i pár dnů před zápasem. Až budete hledat program na víkend, rozhodně byste Bundesligu měli vzít v potaz.

Frankfurtská jednota

Kdo byl ve Frankfurtu na Waldstadionu rozhodně vám doporučí tam jet. Na stadionu je přes 50 tisíc lidí a většina z nich opravdu fandí, kotel zpívá nejen celý zápas, ale výrazně žije před i po zápase. Je to zážitek, za kterým se rozhodně vyplatí vyrazit. Frankfurt je nějakých 350 kilometrů od západní hranice Česka, takže jde o ideální tip na víkendový výlet.

Do Frankfurtu jsme se vydávali devět dnů po slavném vítězství Eintrachtu na Barceloně v Evropské lize. Lístky jsem kupoval zhruba týden dopředu a trochu jsem se obával, že vzhledem k tamní euforii už nebudou. Pár jich k dispozici ale stálo bylo. Kupoval jsem je přes web Eintrachtu, platil jsem kartou jako v běžném e-shopu. Vše šlo, jak má.

Související články

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty

Nezmarův dluh. Kania sní o tom, že ho v Liberci splatí

V roce 2002 nebyl Jan Nezmar daleko od toho, aby dostal liberecký Slovan do Ligy mistrů ještě jako hráč. Sám si to i později vyčítal. Ondřej Kania teď doufá, že i tohle požene nového generálního ředitele klubu k úspěchům.

Přímák

Případ Brno. Zpožděná změna majitele v otázkách a odpovědích

Zbrojovka chtěla letos zpátky do první ligy, místo toho má z průběžného 10. místa blíž k sestupu do třetí. Fanoušci klubu propadají skepsi a někteří z nich se upínají k výměně majitele, která měla být už hotová, ale není. V jakém je teď transakce mezi Václavem Bartoňkem a Pavlem Svoreněm stavu? Odpovídá náš průvodce.

Druhá liga
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.