Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Trpišovský vs. Priske. Řízený chaos proti metodice

28. únor 2024
Sdílejte:
Jindřich Trpišovský i Brian Priske ordinují fotbal, který je úspěšný, a přitom na to jde každý úplně jinak. Podíváme se na všechny možné fáze hry a rozebereme, jak se liší cesty obou S za vítězstvími a v čem jsou naopak zranitelná. A jdeme do detailu.
Foto: Profimedia

Trenéři Brian Priske a Jindřich Trpišovský postavili v českém prostředí dominantní týmy a v této sezoně navíc společně s Plzní skvěle reprezentují naši zemi v evropských pohárech. Sparta a Slavia pod jejich vedením mají některé věci společné. Část sezony kupříkladu hrály oba týmy ve stejné formaci. Podobnost lze nalézt také v přestupech s větším zaměřením na zahraniční trh, ale také v ose postavené na tuzemských fotbalistech. Mnohem víc je však odlišností.

Obrovský rozdíl mezi hrou Sparty a Slavie je krásnou ukázkou toho, jak úžasně rozmanité jsou ve fotbale možnosti pro dosažení úspěchu. Priske a Trpišovský mají spoustu zcela odlišných principů po taktické a strukturální stránce, liší se však také jejich samotné vnímání fotbalu a herní filozofie. Jinak vnímají mnoho klíčových fotbalových konceptů, jako jsou prostor, tempo hry nebo bránění.

Postupně si odlišnosti v aktuálním projevu obou pražských S popíšeme. Vždy budeme začínat u Jindřicha Trpišovského, který je se Slavií podstatně déle a má už kompletně tým podle svých představ.

Související články

Musím využít šanci. Bývalý gólman Sparty o boji o Evropu v Premier League

Slovenský reprezentant a brankář Newcastlu se v rozhovoru rozpovídal o dobré formě Magpies v Premier League, o častých zraněních v týmu i o tom, jak zvládá nabitý zápasový kalendář v závěru sezony.

Rozhovor

Video: Guardiola v rauši! Takhle prožívá nejlepší trenér světa tréninky

Trenérský mág Pep Guardiola žije fotbalem. Jak moc prožívá sporné situace při utkáních svého týmu, zná většina fanoušků z televizních přenosů. Emotivní hlášky slavného Španěla přímo z tréninku Manchesteru City vám ale vykouzlí úsměv na rtech.

Zábava

Počítáme koeficient: Česko je desáté! Příští liga se bude hrát o poklad

Česko se posunulo na klíčové desáté místo v tabulce národních koeficientů UEFA a už je jisté, že tam do konce sezony zůstane. Český šampion z příští sezony si tak zahraje Ligu mistrů.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.