Trenéři Brian Priske a Jindřich Trpišovský postavili v českém prostředí dominantní týmy a v této sezoně navíc společně s Plzní skvěle reprezentují naši zemi v evropských pohárech. Sparta a Slavia pod jejich vedením mají některé věci společné. Část sezony kupříkladu hrály oba týmy ve stejné formaci. Podobnost lze nalézt také v přestupech s větším zaměřením na zahraniční trh, ale také v ose postavené na tuzemských fotbalistech. Mnohem víc je však odlišností.
Obrovský rozdíl mezi hrou Sparty a Slavie je krásnou ukázkou toho, jak úžasně rozmanité jsou ve fotbale možnosti pro dosažení úspěchu. Priske a Trpišovský mají spoustu zcela odlišných principů po taktické a strukturální stránce, liší se však také jejich samotné vnímání fotbalu a herní filozofie. Jinak vnímají mnoho klíčových fotbalových konceptů, jako jsou prostor, tempo hry nebo bránění.
Postupně si odlišnosti v aktuálním projevu obou pražských S popíšeme. Vždy budeme začínat u Jindřicha Trpišovského, který je se Slavií podstatně déle a má už kompletně tým podle svých představ.
Ve sportu se často mluví o zraněních spojených hlavně s pohybovým aparátem. V ženském sportu přitom hraje velkou roli i menstruace a s ní spojené obtíže. Téma se teď snaží odtabuizovat hráčky Arsenalu. Podporuje je i kapitánka Slavie.
Na konci srpna budeme také vědět, jestli Česko nemá poprvé v historii dva týmy v Lize mistrů. Tady jsou nejdůležitější termíny.
Šín, Rigo, Zadražil, Boula, Mikulenka, Planka, Hlavatý a řada dalších! Top třem týmům v lize za poslední rok výrazně narostly možnosti na tuzemském přestupovém trhu. Na koho by se mohly zaměřit Slavia, Sparta a Plzeň při letní nákupní horečce? Jaké jsou silné, ale slabší stránky nejzajímavějšího ligového „zboží“ a do kterého týmu by jednotliví hráči nejvíc pasovali?
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!