Trenéři Brian Priske a Jindřich Trpišovský postavili v českém prostředí dominantní týmy a v této sezoně navíc společně s Plzní skvěle reprezentují naši zemi v evropských pohárech. Sparta a Slavia pod jejich vedením mají některé věci společné. Část sezony kupříkladu hrály oba týmy ve stejné formaci. Podobnost lze nalézt také v přestupech s větším zaměřením na zahraniční trh, ale také v ose postavené na tuzemských fotbalistech. Mnohem víc je však odlišností.
Obrovský rozdíl mezi hrou Sparty a Slavie je krásnou ukázkou toho, jak úžasně rozmanité jsou ve fotbale možnosti pro dosažení úspěchu. Priske a Trpišovský mají spoustu zcela odlišných principů po taktické a strukturální stránce, liší se však také jejich samotné vnímání fotbalu a herní filozofie. Jinak vnímají mnoho klíčových fotbalových konceptů, jako jsou prostor, tempo hry nebo bránění.
Postupně si odlišnosti v aktuálním projevu obou pražských S popíšeme. Vždy budeme začínat u Jindřicha Trpišovského, který je se Slavií podstatně déle a má už kompletně tým podle svých představ.
Ve Švýcarsku začíná mistrovství Evropy žen, které můžete sledovat i v Česku, byť na turnaji český národní tým opět chybí. Pro ženský fotbal jde o velký svátek - na čtyři týdny má možnost překonat nálepku okrajového sportu, dostat se do mainstreamových médií a přilákat nové příznivce.
V Číně proběhl první fotbalový zápas autonomních humanoidních AI robotů. A byla to spíš komická podívaná, která ukázala, že výzkumníci obou zúčastněných univerzity mají ve své práci ještě notné rezervy. Posuďte sami ve videu.
Brian Priske a teď už i Pavel Kadeřábek. To jsou v očích fanoušků Sparty spasitelé letenského klubu, kteří ho po bídě minulé sezony musí dotáhnout zpět do boje o titul. Přečtěte si příběh ztraceného syna a jeho strahovské party ročníku 1992, který se po deseti letech v Německu vrací domů, aby Spartě dodal vítězné DNA.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!