Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Předobjednávky zde

Skvělý turnaj ve špatné zemi? Fotbal jako pračka veřejného obrazu i součást plánu na dobu až dojde ropa

03. listopad 2023
Sdílejte:
Gianni Infantino rozdává pořadatelství světových šampionátů v takovém stylu, že mu teď nezbylo vlastně nic jiného než ho dát Saúdské Arábii. Což mu ale určitě nevadí.
Gianni Infantino a faktický vládce Saúdské Arábie korunní princ Muhammad bin Salmán (vpravo). Foceno přes růžové brýle šéfa FIFA.Foto: Profimedia

3-6-1. To není nová taktická varianta, ale postupný počet pořadatelských zemí následujících tří světových šampionátů. Klidně by to mohla být šifra pro to, jak FIFA s největším fotbalovým turnajem šíbuje. A můžeme přidat i další číslo.

48. To je počet účastníků. Je to zhruba tak, že každá čtvrtá země, která je členem FIFA, se od příštího turnaje podívá na MS. Růst účastníků o celou polovinu z dosud obvyklých 32 vyžene celkový počet zápasů na jednotlivých edicích mistrovství světa z 64 na 104. Výrazně víc zápasů získá ještě víc prostoru v televizním vysílání a FIFA na tom vydělá víc peněz.

Související články

Co chybělo Arsenalu a kdo půjde do Chelsea? Rozebíráme uplynulou sezonu Premier League

Další sezona anglické Premier League je u konce. Šampion se neměnil, i tak ale nejpopulárnější liga na světě rozhodně nenudila. To nejzajímavější rekapituluje nový podcast Football Clubu s Karlem Häringem a Janem Pikousem.

Podcast

Sparťanské dilema: lze nahradit Krejčího?

Novodobá ikona Sparty má nakročeno k odchodu. Jak by na Letné měli nahradit tak výraznou osobnost a zároveň tak klíčového fotbalistu? Kdo v současné Spartě má vlastnosti a za sebou i podobně poutavý příběh, aby Krejčího v kapitánské roli nahradil? Hledáme odpovědi…

Sparta

Dost alibismu. Pojďme se už konečně domluvit na pořádných pravidlech

Pojďme rozvolnit pravidla pro fanoušky na stadionech, ale výrazně zpřísnit tresty, píše v komentáři Filip Horký.

Komentář
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.