Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Pavel Hladík

Narodil se v roce 1980. Pochází z Hradce Králové. Architekturu vystudoval na ČVUT v Praze a na londýnské Architectural Association School of Architecture. Už při studiích začal podnikat, když založil architektonickou firmu Nolimat. Byl nadějným fotbalistou, odchovancem FK Hradec Králové a mládežnickým reprezentantem. Podílel se na třech stavbách arén pro mistrovství světa v Kataru, například řídil výstavbu kontejnerového stadionu 974. Podílel se také na projektech sportovišť pro olympijské hry. Dnes má na starosti výstavbu komplexu sportovních areálů v nově rostoucím saudskoarabském městě Qiddiya. Kromě jiného zde staví i stadion pro největší místní kluby Al Hilal a Al Nassr, za který hraje Cristiano Ronaldo.

Skvělý turnaj ve špatné zemi? Fotbal jako pračka veřejného obrazu i součást plánu na dobu až dojde ropa

Gianni Infantino rozdává pořadatelství světových šampionátů v takovém stylu, že mu teď nezbylo vlastně nic jiného než ho dát Saúdské Arábii. Což mu ale určitě nevadí.

FIFA

Z Hradce na mistrovství světa. Čech staví světové stadiony

Stavěl tři arény pro šampionát v Kataru a teď má architekt Pavel Hladík v Saúdské Arábii na starosti růst národního sportovního centra v úplně novém městě. Jak se k tomu hradecký rodák dostal a proč jako nadějný dorostenec nepodepsal v domácím klubu smlouvu?

Rozhovor
Popup se zavře za 8s