Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Bundesliga na startu: Přestupový rekord Bayernu. A kdo je sakra Čvančara?

15. srpen 2023
Sdílejte:
V čem je příchod Harryho Kanea šancí pro celou Bundesligu? Co čeká Tomáše Čvančaru v Mönchengladbachu? Proč v Dortmundu končí čas sirotků Kloppovy éry? Ve kterém týmu si bez solidní němčiny nekopnete? I to se dozvíte v našem preview před pátečním startem nejvyšší německé soutěže.
Já vám ještě ukážu, jako by říkal Tomáš Čvančara na momentce ze zápasu prvního kola německého poháru, ve kterém dal dva góly Bersenbrücku z páté ligy.Foto: Profimedia

Téměř nekonečná telenovela, která zaměstnávala německé fotbalové novináře i fanoušky Bayernu po celou letní pauzu, se jmenovala: Přijde Harry Kane?

Přišel. Jak plynul čas, bylo víc a víc jasné, že se přestup uskuteční. Kane jinam nechtěl. Bayern byl připravený zaplatit vysoké odstupné. Tottenham věděl, že za rok by svou hvězdu ztratil bez náhrady. A čím víc úsilí obě strany do jednání investovaly, tím logičtější bylo, že v určitém bodě se jejich představy protnou.

Ten bod má hodnotu 110 milionů eur (zhruba 2,7 miliardy korun). Je to nejdražší přestup v historii bavorského klubu a pochopitelně i celé Bundesligy. Dosud byl rekordní nákup Lucase Hernándeze z roku 2019, tehdy Bayern vyplatil Atlétiku Madrid 80 milionů eur. Francouz však měl smlouvu ještě na pět let, útočníkovi Tottenhamu by v červnu skončila. Tím výše odstupného ještě vynikne.

Kane je největší zásilkou na trase Anglie-Německo od roku 1977, kdy Kevin Keegan vyměnil dres Liverpoolu za ten s logem HSV. Byl o čtyři roky mladší než Kane, s Hamburkem jednou vyhrál titul a dvakrát získal Zlatý míč.

Na tuhle trofej asi anglický útočník pomýšlet nemůže (i proto, že dnes je anketa otevřená hráčům všech národností, nejen Evropanům), zato zisk Meisterschale se považuje skoro za povinnost. A když vidíte prázdnou kolonku týmových úspěchů v jeho životopise, můžete si být jistí, že případného ligového titulu si vysněný nástupce Roberta Lewandowského bude rozhodně vážit.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.