Koupit předplatné webu

Bundesliga na startu: Přestupový rekord Bayernu. A kdo je sakra Čvančara?

15. srpen 2023
Sdílejte:
V čem je příchod Harryho Kanea šancí pro celou Bundesligu? Co čeká Tomáše Čvančaru v Mönchengladbachu? Proč v Dortmundu končí čas sirotků Kloppovy éry? Ve kterém týmu si bez solidní němčiny nekopnete? I to se dozvíte v našem preview před pátečním startem nejvyšší německé soutěže.
Já vám ještě ukážu, jako by říkal Tomáš Čvančara na momentce ze zápasu prvního kola německého poháru, ve kterém dal dva góly Bersenbrücku z páté ligy.Foto: Profimedia

Téměř nekonečná telenovela, která zaměstnávala německé fotbalové novináře i fanoušky Bayernu po celou letní pauzu, se jmenovala: Přijde Harry Kane?

Přišel. Jak plynul čas, bylo víc a víc jasné, že se přestup uskuteční. Kane jinam nechtěl. Bayern byl připravený zaplatit vysoké odstupné. Tottenham věděl, že za rok by svou hvězdu ztratil bez náhrady. A čím víc úsilí obě strany do jednání investovaly, tím logičtější bylo, že v určitém bodě se jejich představy protnou.

Ten bod má hodnotu 110 milionů eur (zhruba 2,7 miliardy korun). Je to nejdražší přestup v historii bavorského klubu a pochopitelně i celé Bundesligy. Dosud byl rekordní nákup Lucase Hernándeze z roku 2019, tehdy Bayern vyplatil Atlétiku Madrid 80 milionů eur. Francouz však měl smlouvu ještě na pět let, útočníkovi Tottenhamu by v červnu skončila. Tím výše odstupného ještě vynikne.

Kane je největší zásilkou na trase Anglie-Německo od roku 1977, kdy Kevin Keegan vyměnil dres Liverpoolu za ten s logem HSV. Byl o čtyři roky mladší než Kane, s Hamburkem jednou vyhrál titul a dvakrát získal Zlatý míč.

Na tuhle trofej asi anglický útočník pomýšlet nemůže (i proto, že dnes je anketa otevřená hráčům všech národností, nejen Evropanům), zato zisk Meisterschale se považuje skoro za povinnost. A když vidíte prázdnou kolonku týmových úspěchů v jeho životopise, můžete si být jistí, že případného ligového titulu si vysněný nástupce Roberta Lewandowského bude rozhodně vážit.

Související články

Jednu Spartu, prosím. Proč fotbal láká miliardáře, i když prodělají

Pro bohaté Čechy nikdy fotbal nebyl příležitost k byznysu. Že by na něm vydělávali. Sloužil jim ale jako vstupenka: díky němu získávali kontakty, vazby a taky společenské uznání.

Peníze

Fotbaloví důchodci. Pět hvězd, které zastavily čas

Kdo by chtěl do penze? Ten, kdo se na ní dobře připraví a dá tomu čas. Jako tihle borci. A pokud nejste fotbalová hvězda, máme pro vás pár rad, jak si pohlídat klidný důchod.

Spolupráce

Haló, co se děje? Zdeněk Folprecht radí, jak zlepšit VAR

Povedená fanzóna i dlouhé čekání na VAR. Zdeněk Folprecht vyrazil na fotbal do Teplic a radí českému fotbalu, co opsat z Anglie, aby byl o další krůček dál.

Střed(a)
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.