Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Bundesliga na startu: Přestupový rekord Bayernu. A kdo je sakra Čvančara?

15. srpen 2023
Sdílejte:
V čem je příchod Harryho Kanea šancí pro celou Bundesligu? Co čeká Tomáše Čvančaru v Mönchengladbachu? Proč v Dortmundu končí čas sirotků Kloppovy éry? Ve kterém týmu si bez solidní němčiny nekopnete? I to se dozvíte v našem preview před pátečním startem nejvyšší německé soutěže.
Já vám ještě ukážu, jako by říkal Tomáš Čvančara na momentce ze zápasu prvního kola německého poháru, ve kterém dal dva góly Bersenbrücku z páté ligy.Foto: Profimedia

Téměř nekonečná telenovela, která zaměstnávala německé fotbalové novináře i fanoušky Bayernu po celou letní pauzu, se jmenovala: Přijde Harry Kane?

Přišel. Jak plynul čas, bylo víc a víc jasné, že se přestup uskuteční. Kane jinam nechtěl. Bayern byl připravený zaplatit vysoké odstupné. Tottenham věděl, že za rok by svou hvězdu ztratil bez náhrady. A čím víc úsilí obě strany do jednání investovaly, tím logičtější bylo, že v určitém bodě se jejich představy protnou.

Ten bod má hodnotu 110 milionů eur (zhruba 2,7 miliardy korun). Je to nejdražší přestup v historii bavorského klubu a pochopitelně i celé Bundesligy. Dosud byl rekordní nákup Lucase Hernándeze z roku 2019, tehdy Bayern vyplatil Atlétiku Madrid 80 milionů eur. Francouz však měl smlouvu ještě na pět let, útočníkovi Tottenhamu by v červnu skončila. Tím výše odstupného ještě vynikne.

Kane je největší zásilkou na trase Anglie-Německo od roku 1977, kdy Kevin Keegan vyměnil dres Liverpoolu za ten s logem HSV. Byl o čtyři roky mladší než Kane, s Hamburkem jednou vyhrál titul a dvakrát získal Zlatý míč.

Na tuhle trofej asi anglický útočník pomýšlet nemůže (i proto, že dnes je anketa otevřená hráčům všech národností, nejen Evropanům), zato zisk Meisterschale se považuje skoro za povinnost. A když vidíte prázdnou kolonku týmových úspěchů v jeho životopise, můžete si být jistí, že případného ligového titulu si vysněný nástupce Roberta Lewandowského bude rozhodně vážit.

Související články

Historická sezona s výraznou českou stopou. Hložek a spol. jsou nedocenění

Zatímco Leverkusen zlomil další rekord, Bayern oznámil konec trenéra Tuchela a DFL se vzdala bezprostředních ambicí na námluvy s investorem. To všechno v týdnu, kdy všichni adepti prohlásili, že do Evropy se jim zas tak moc nechce a český fanoušek dál ignoruje, jak historické sezony jsou jeho rodáci součástí!

Die Liga

Prvenství o řidítka. Byla dřív Slavia, nebo Sparta?

Slavia, Sparta, nebo někdo jiný? Kdo byl prvním fotbalovým klubem? Pojďme si před velkým pražským derby připomenout, jak pražská S vlastně vznikla. Povyprávíme vám nejen o tom, ale i o síle klubové historie a proč je důležité se jí zabývat.

Historie

Jak vybrat ideální fotbalové kopačky: Průvodce pro každého hráče

Výběr ideálních fotbalových kopaček je klíčovým faktorem, který může ovlivnit výkon hráče na hřišti. Správný pár kopaček nejenže zvyšuje komfort a výkon, ale také snižuje riziko zranění. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat nejlepší kopačky pro vaše potřeby a jaké faktory byste měli při výběru zvážit.

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.

Získejte přístup ke všem článkům. Nyní za akční cenu 99 Kč měsíčně napořád.