Téměř nekonečná telenovela, která zaměstnávala německé fotbalové novináře i fanoušky Bayernu po celou letní pauzu, se jmenovala: Přijde Harry Kane?
Přišel. Jak plynul čas, bylo víc a víc jasné, že se přestup uskuteční. Kane jinam nechtěl. Bayern byl připravený zaplatit vysoké odstupné. Tottenham věděl, že za rok by svou hvězdu ztratil bez náhrady. A čím víc úsilí obě strany do jednání investovaly, tím logičtější bylo, že v určitém bodě se jejich představy protnou.
Ten bod má hodnotu 110 milionů eur (zhruba 2,7 miliardy korun). Je to nejdražší přestup v historii bavorského klubu a pochopitelně i celé Bundesligy. Dosud byl rekordní nákup Lucase Hernándeze z roku 2019, tehdy Bayern vyplatil Atlétiku Madrid 80 milionů eur. Francouz však měl smlouvu ještě na pět let, útočníkovi Tottenhamu by v červnu skončila. Tím výše odstupného ještě vynikne.
Kane je největší zásilkou na trase Anglie-Německo od roku 1977, kdy Kevin Keegan vyměnil dres Liverpoolu za ten s logem HSV. Byl o čtyři roky mladší než Kane, s Hamburkem jednou vyhrál titul a dvakrát získal Zlatý míč.
Na tuhle trofej asi anglický útočník pomýšlet nemůže (i proto, že dnes je anketa otevřená hráčům všech národností, nejen Evropanům), zato zisk Meisterschale se považuje skoro za povinnost. A když vidíte prázdnou kolonku týmových úspěchů v jeho životopise, můžete si být jistí, že případného ligového titulu si vysněný nástupce Roberta Lewandowského bude rozhodně vážit.
Další víkendové analýzy na zápasy mistrovství světa klubů a Eura jedenadvacítek jsou tady. Tentokrát jsme se zaměřili i na střelecké výkony kanonýrů.
Láká sázkaře víc mistrovství světa klubů, nebo Euro U21? Proč je pro ně Leo Messi stále modla? Jak se sázelo na popravu české repre v Chorvatsku? A existuje v téhle branži vůbec okurková sezona? Přečtěte si rozhovor s bookmakerem Betana Jakubem Vilikusem.
Newsletter Přímák vás tentokrát vezme do Ústí nad Labem za svérázným majitelem tamního druholigového nováčka. Chce víc.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!