Sparta je v krizi, z posledních deseti soutěžních zápasů dokázala vyhrát jen dvakrát – v poháru proti Brnu a v lize proti Liberci. V tabulce Chance ligy je tak až na čtvrtém místě s dvanáctibodovou ztrátou za vedoucí Slavií. Na další obhajobu titulu tak můžou Letenští takřka stoprocentně zapomenout. A domácí prohrou s Brestem v Lize mistrů si zřejmě zavřeli dveře do jarní části nejprestižnější klubové soutěže.
Jenže co teď? Co musí přijít, aby se Sparta co nejrychleji vzpamatovala a začala opět předvádět hru, na kterou jsme byli zvyklí z minulé sezony? A podaří se jí vůbec stabilizovat kádr, když ji v následujících přestupových obdobích čeká zřejmě odchod zahraničních hvězd Birmančeviće, Kairinena, Preciada a Vindahla?
Jak tyhle hráče nahradit, když se z posledních přestupový vyklubaly flopy? Je šance přivést fotbalisty z Plzně nebo Baníku? A ve kterých dalších ligových klubech můžou monitorovat posily, jejichž příchod na Letnou by měl hlavu a patu? V 69. díle Football Club podcastu o tom všem debatují analytici Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček. Přejeme vám příjemný poslech.
V roce 1982 fandil celý svět ve finále španělského šampionátu týmu, který hrál ošklivý fotbal. Proč? Protože proti Italům stáli Němci, za které se tehdy styděli i jejich fanoušci.
Jsme sice uprostřed fotbalového léta, okurkové sezony, ve středu ale můžete ladit zásadní bitvy. Na MS klubů si to o finále rozdají PSG s Realem a na ženském Euru hrají obhájkyně z Anglie o život. Kde tyhle zápasy naladíte?
Zelená nemá být jen tráva, ale i fotbal. Jak české kluby řeší ekologii? Proč není na místě strašení? Kde se ve světě inspirovat? A jaké mýty jsou v téhle oblasti nejčastější? CSR manažerka Sparty a předsedkyně komise LFA Irena Smetanová a ředitelka Nadace Tipsport a garantka projektu Sport bez odpadu Lucia Štefánková.