Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Jak posílí Sparta a Slavia? A kdo je teď v lize nejžádanější zboží?

12. červen 2024
Sdílejte:
Co čeká Spartu bez Krejčího a Priskeho? Kde a jaké posily by měla lovit Slavia? Má Plzeň kádr na titul? A dokážou Ostrava s Libercem posílit tak, aby uhrály pohárovou Evropu? To a mnoho dalšího se dozvíte ve dvouapůlhodinové podcastové náloži s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem o přestupech v české lize.
Dokáže je Sparta nahradit?Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalové mistrovství Evropy je sice už za dveřmi, my jsme si ale ještě neodpustili definitivní tečku za touto sezonou první ligy v Česku. Následující ročník ostatně startuje už týden po Euru, takže je na místě analyzovat kádry jednotlivých týmů, hledat jejich silná a slabá místa a spekulovat o ideálních posilách. A to jsme přesně udělali v takřka dvouapůlhodinovém podcastu s analytiky a autory Football Clubu Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.

Partner Football Clubu

Betano je hlavním partnerem sekcí Cesta na EuroSpartaGirlPowerSázkařský koutek.

Začít jsme nemohli jinak než u největšího přestupu léta, kterým je paradoxně odchod trenéra Sparty do Feyenoordu. Jak moc Sparta touto ztrátou oslabí? A neurychlí to odchod hráčů stávajícího kádru do zahraničí? „Nemyslím si, že by to uspíšilo přestupy ven. Je sice pravda, že řada hráčů byla úzce navázána na Priskeho, zároveň jsou propojení s Tomášem Rosickým a s každým se pracuje tak, že má svou roli v rámci vývoje klubu, kterou by měl splnit. Ukázkovým příkladem je Birmančevič. Takže si nemyslím, že tím, že odejde Brian Briske, i když je pro Spartu velmi důležitý, se začne tým rozpadat,“ říká v úvodu Football Club podcastu Vojtěch Mrklas. Sparťanskému kádru a možným přestupům je věnována zhruba první tři čtvrtě hodina.

Rušno by mohlo být i v kádru vicemistra, pražské Slavie. Ta bude mít extrémní motivaci po třech sezonách opět vystoupat na trůn v české lize a zajistit si tak přímou účast v Lize mistrů. „Slavia podle mě nepotřebuje vůbec posilovat. Samozřejmě by se hodila jedna dvě nadstandardní zahraniční posily na určité posty. Jinak jsou ale ve skvělé pozici – krom toho, že se jim vrací útočník Fila, tak mají podle všeho snahu zapracovat Halinského, takže není třeba řešit ani stopery. Správně by Slavii pomohlo, kdyby dobře prodala Staňka a chytat by začal Kinský. Ale to se asi nestane,“ dodává Tomáš Daníček k možným přestupům a varuje před tradičními „sešívanými úvahami“ o návratech ztracených synů jako jsou Olayinka, Lingr (ten by podle něj překvapivě víc seděl Spartě než Slavii) a další. Slavii jsme věnovali druhou tři čtvrtě hodinu našeho podcastu.

Zbývající hodina našeho vysílání je především o ambicích Plzně, Ostravy a Liberce vyrůst a koncepčně posílit jejich kádr. Došlo i na vyloženě nerdí témata spojená s – pro mainstreamovou fotbalovou veřejnost – neznámými hráči. A v samém závěru si všichni aktéři podcastu zatipovali v nabídce partnerské sázkové kanceláře Betano favority na Euru včetně nejlepších střelců.

Přejeme vám příjemný poslech!

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s