Football Club x Kudy běží zajíc: Velký speciál k EURU 2024! Objednávky zde

Bude hrát Plzeň o titul? A proč z ní nikdo nepůjde do pražských S?

25. květen 2024
Sdílejte:
Za které hráče může Viktoria Plzeň dostat balík přímo ze zahraničí? Bude klub v příští sezoně konkurovat pražským S v boji o Ligu mistrů? A hodil by se Tomáš Chorý do Slavie? Dvouhodinová podcastová nálož s analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem.
Ondřej Tůma, Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček v 50. epizodě Football Club podcastuFoto: Football Club

Vítejte u jubilejní padesáté epizody Football Club podcastu. U mikrofonu se opět sešli Ondřej Tůma, Vojtěch Mrklas a Tomáš Daníček. Ústřední téma víc než dvouhodinového povídání bylo už avizováno v předešlých podcastech – Viktoria Plzeň včera, dnes a zítra!

Plzeň dokázala v této sezoně neuvěřitelné věci v Evropské konferenční lize, ve které dokráčela až do čtvrtfinále. Velkou měrou se tak podílela na tom, že si příští český mistr díky národnímu koeficientu zajistí přímou účast v základních skupinách Ligy mistrů.

Plzeň před sezonou překvapila angažováním trenéra Miroslava Koubka, který následně ukázal, že zdaleka nepatří do starého železa. Díky výsledkům týmu v Evropě i při vítězných bitvách proti pražským S si řekl o prodloužení smlouvy. Hosté Football club podcastu, analytici Tomáš Daníček a Vojtěch Mrklas, se shodují na tom, že jde od šéfa klubu Adolfa Šádka o logický a správný krok. Martin Svědík si tak na angažmá na západě Čech bude muset ještě počkat.

Ve Fortuna lize už to ale v téhle sezoně s Plzní tak slavné nebylo, bez problémů si sice pohlídala třetí místo, po celé jaro ale v podstatě neměla o co hrát – pražská S před ní, ale i její pronásledovatelé na čtvrtém a pátém místě byli v nedohlednu. Je šance, že se to v příští sezoně změní, nebo plzeňští nebudou mít na to, aby se přímo účastnili boje o titul?

Partner Football Clubu

Betano je hlavním partnerem sekcí Cesta na EuroSpartaGirlPowerSázkařský koutek.

A hrozí týmu výprodej komet, jako jsou Pavel Šulc, Robin Hranáč, Cheick Souaré nebo Sampson Dweh? Podle hostů podcastu je nyní Plzeň v situaci, kdy k dobrému prodeji tito hráči nepotřebují přestupní stanici v Praze a kdy se Plzeň může dočkat tučné částky ze zahraničí napřímo. Rozumné by ale prý od vedení Plzně bylo, kdyby se snažilo udržet své lídry alespoň ještě jednu sezonu.

Přejeme vám příjemný poslech. Fotbalu zdar!

Související články

Sázkařské tipy ke startu Eura. Němci ve formě i beton v české skupině

Pohodová úvodní jízda favoritů turnaje, ale i urputná obrana v naší skupině. Vybrali jsme pět zápasů ze začátku Eura, které by neměly nechat žádného sázkaře chladným.

Sázkařský koutek

Nejhorší mistři. Na postup ze skupiny stačí tři remízy, ukázal Ronaldo

Co stačí v současném systému na postup ze skupiny na Euru? Dobře to ukazuje příklad mistrů Evropy z roku 2016…

Přímák

Německo na startu Eura: optimismus i otazníky kolem chybujícího Neuera

Čtvrtý neúspěch na velkém turnaji v řadě by byl pro německý fotbal devastující. Poničil by nejen jeho sportovní reputaci, ale způsobil by i ekonomické problémy. Na startu EURO však nikdo v zemi pořadatelů takhle černé brýle nasazené nemá. I díky návratu Toniho Kroose a slibnému jaru panuje mírný optimismus.

Cesta na Euro
Popup se zavře za 8s