Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Zafeiris na Kuchtu. Koho by postavili Priske s Trpišovským, kdyby vybírali i na druhé straně břehu

13. duben 2023
Sdílejte:
Velké ligové derby je za dveřmi. Pojďme se na něj podívat jinak. Jak by Brian Priske a Jindřich Trpišovský složili ideální jedenáctku, kdyby mohli vybírat i u protivníka? Jasně, je to zábava, ale dozvíte se z ní i plno o tom, jak oba trenéři své týmy rádi staví. Tohle je taktická škola hrou.
Jana Kuchtu i Lukáše Masopusta by do ideální derby jedenáctky podle nás vybrali Jindřich Trpišovský i Brian Priske.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Společné mužstvo Slavie a Sparty dokázalo na Letné v květnu roku 1935 porazit mužstvo Manchesteru City spektakulárním výsledkem 5:1.

Cože? Společné mužstvo pražských S? Ano, skutečně se to stalo a ve slávistickém muzeu je k tomu důkaz, jak jsme psali loni na podzim v sérii textů ke 130 letům Slavie.

Jak by takový tým vypadal dnes, zajímalo nás. Stavět ideální jedenáctky je oblíbená kratochvíle sportovních novinářů a ani my si ji před 305. derby pražských S, které se hraje v sobotu od 19 hodin na Letné, neodpustíme. Ale půjdeme na to jinak. U podobných pokusů bývá běžné, že vybrané týmy by v realitě byly nefunkční a špatně vybalancované.

Související články

Nudná hra favoritů! Proč se na Euro nedalo koukat?

Mistrovství Evropy je za námi a z trofeje se radují Španělé. V novém vydání Football Clubu podcastu si s Janem Pikousem a Michalem Řežábkem rozebereme výkony nových šampionů, ale i Anglie, Francie nebo Německa.

Podcast

Nejlepší vyhráli. Španělé berou zlato, protože se nebáli riskovat

Na EURO nepřijeli jako hlavní favorité. Už po úvodních zápasech ale bylo jasné, že přijeli pro zlato. Španělé hráli zábavně, odvážně, sebevědomě. A hlavně nejlíp ze všech. Evropský fotbal má po dvanácti letech šampiony, na kterých se snad všichni shodnou.

Euro 2024

Pyrotechnika pod lupou. Bezpečnost a svoboda můžou jít ruku v ruce

Spor o pyrotechniku na stadionech není jen bojem o bezpečnost, ale také o svobodu a soudržnost v moderní společnosti, píše v detailní analýze Vendula Divišová z katedry politologie na Masarykově univerzitě, která se dlouhodobě zaměřuje také na otázku zajišťování bezpečnosti na fotbalových utkáních.

Fanoušci
Popup se zavře za 8s
Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.

Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.