Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Zafeiris na Kuchtu. Koho by postavili Priske s Trpišovským, kdyby vybírali i na druhé straně břehu

13. duben 2023
Sdílejte:
Velké ligové derby je za dveřmi. Pojďme se na něj podívat jinak. Jak by Brian Priske a Jindřich Trpišovský složili ideální jedenáctku, kdyby mohli vybírat i u protivníka? Jasně, je to zábava, ale dozvíte se z ní i plno o tom, jak oba trenéři své týmy rádi staví. Tohle je taktická škola hrou.
Jana Kuchtu i Lukáše Masopusta by do ideální derby jedenáctky podle nás vybrali Jindřich Trpišovský i Brian Priske.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Společné mužstvo Slavie a Sparty dokázalo na Letné v květnu roku 1935 porazit mužstvo Manchesteru City spektakulárním výsledkem 5:1.

Cože? Společné mužstvo pražských S? Ano, skutečně se to stalo a ve slávistickém muzeu je k tomu důkaz, jak jsme psali loni na podzim v sérii textů ke 130 letům Slavie.

Jak by takový tým vypadal dnes, zajímalo nás. Stavět ideální jedenáctky je oblíbená kratochvíle sportovních novinářů a ani my si ji před 305. derby pražských S, které se hraje v sobotu od 19 hodin na Letné, neodpustíme. Ale půjdeme na to jinak. U podobných pokusů bývá běžné, že vybrané týmy by v realitě byly nefunkční a špatně vybalancované.

Související články

České fotbalistky porazily Bělorusko. Postup mají na dosah

Reprezentantky zvládly důležitý zápas v Lize národů. Na těžkém terénu v maďarském Györu vyhrály díky brance Kamily Dubcové 1:0 a před posledním utkáním proti Slovinsku mají blízko postupu do áčkové ligy.

Reprezentace

Video: Den blbec! Anglický tým potopily v FA Cupu obří hrubky obrany

Fanoušci týmu Notts County nevěřili vlastním očím. Obrana jejich týmu ve včerejším utkání prestižního FC Cupu totálně vyhořela a darovala postup hostujícímu Shrewsbury.

Video

Počítáme koeficient: Český šampion do Ligy mistrů už za rok? Šance je

České kluby v pohárové Evropě řádí. Koeficientové šílenství, nový formát Ligy mistrů a šance Slavie na přímý postup do ní už v příští sezoně. To vše shrnul Luděk Mádl v průvodci, který původně vyšel na stránkách jeho projektu Je to kulatý.

Koeficienty
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.

Podpořte naši redakci a získejte neomezený přístup ke všem prémiovým článkům.