Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! Více info zde

Zafeiris na Kuchtu. Koho by postavili Priske s Trpišovským, kdyby vybírali i na druhé straně břehu

13. duben 2023
Sdílejte:
Velké ligové derby je za dveřmi. Pojďme se na něj podívat jinak. Jak by Brian Priske a Jindřich Trpišovský složili ideální jedenáctku, kdyby mohli vybírat i u protivníka? Jasně, je to zábava, ale dozvíte se z ní i plno o tom, jak oba trenéři své týmy rádi staví. Tohle je taktická škola hrou.
Jana Kuchtu i Lukáše Masopusta by do ideální derby jedenáctky podle nás vybrali Jindřich Trpišovský i Brian Priske.Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Společné mužstvo Slavie a Sparty dokázalo na Letné v květnu roku 1935 porazit mužstvo Manchesteru City spektakulárním výsledkem 5:1.

Cože? Společné mužstvo pražských S? Ano, skutečně se to stalo a ve slávistickém muzeu je k tomu důkaz, jak jsme psali loni na podzim v sérii textů ke 130 letům Slavie.

Jak by takový tým vypadal dnes, zajímalo nás. Stavět ideální jedenáctky je oblíbená kratochvíle sportovních novinářů a ani my si ji před 305. derby pražských S, které se hraje v sobotu od 19 hodin na Letné, neodpustíme. Ale půjdeme na to jinak. U podobných pokusů bývá běžné, že vybrané týmy by v realitě byly nefunkční a špatně vybalancované.

Související články

Video: Blesková otočka. Dva góly za tři minuty a Dortmund je v semifinále

Tenhle dvojitý úder Niclase Füllkruga a Marcela Sabitzera posunul Borussii poprvé od roku 2013 do semifinále Ligy mistrů.

Zábava

Úprk přes hřbitov i skvělá akustika. Jak chutná fotbalový Hamburk?

Vydejte se s námi na reportáž do Hamburku. Volksparkstadion, kde bude česká fotbalová reprezentace hrát dva zápasy na Euru, býval domovem Kevina Keegana a viděl i historickou porážku s NDR.

Cesta na Euro

Video: Nejhorší penalta? Útočník ve španělské lize málem nedokopl na bránu

Mohla z toho být vyrovnávací branka v úplném závěru zápasu, místo toho si zkušený chorvatský útočník Ante Budimir uřízl ostudu.

Zábava
Popup se zavře za 8s
Soutěž pro nové předplatitele!

Staňte se předplatiteli Football Clubu a vyhrajte třeba zájezd na Premier League! 

Získejte přístup ke všem článkům a podpořte redakci.