Zajíc na EURO se super slevou jen za 149 Kč! Objednávejte zde

Video: První zářez na Euru? Ptáme se: měli jít Španělé do deseti?

16. červen 2024
Sdílejte:
Španělsko – Chorvatsko 3:0. Z pohledu výsledku nebylo co řešit. I tak nám zůstal jeden zásadní moment k probrání. Klíčový hráč Španělů Rodri v 78. minutě způsobil penaltu a dostal žlutou. Neměl ale být vyloučen?
Pošli ho ven, říká Oliverovi Perišić.Foto: Profimedia

Rodri je klíčový záložník pro Manchester City i Španělsko. Kdyby dostal červenou, příště proti Italům by nehrál.

Anglický sudí Michael Oliver ho ale ven neposlal. V 77. minutě fauloval v jasné šanci Bruna Petkoviće, když mu před střelou brnkl do nohy.

Fotbalová pravidla říkají: „Pokud se hráč ve vlastním pokutovém území vůči soupeři dopustí přestupku, kterým dojde ke zmaření jeho zjevné brankové možnosti a rozhodčí nařídí pokutový kop, je provinivší se hráč napomenut, pokud se při přestupku pokusil zahrát míč; za všech ostatních okolností (např. držení, tahání, strčení, bez možnosti hrát míčem atd.) musí být provinivší se hráč vyloučen.“

Sudí Oliver řekl, že žlutá a VAR jeho rozhodnutí potvrdil.

Koukněte na video a v anketě pod ním nám dejte vědět, jak byste tuhle spornou situaci řešili vy.

Měl Oliver Rodriho vyloučit?

Penaltu Petković neproměnil, Unai Simon mu ji chytil. A i když Petković následně dal gól z dorážky, tak ten zas zrušil VAR, protože Chorvati vběhli předčasně do vápna.

Španělé tak vyhráli první zápas ve skupině B 3:0. Večer na ně navázali Italové, kteří přehráli Albánce 2:1.

Související články

Kdy se vrátí plzeňská kometa? Durosinmi bude až na jaře, říká Koubek

Rafiu Durosinmi je vyléčený, ale má před sebou dlouhou práci, aby dohnal manko. Trenér Koubek s ním naplno počítá až na jaro.

Zprávy

Český unikát: Slavná Eura ukončily experimenty

EURO 2024 se blíží do finále a Česko u toho už dlouho není. Na turnajích v letech 1996 a 2004 jsme ale psali historii. A to nejen ziskem stříbra a bronzu.

Přímák

Yamal září. Proč svého nemáme i v Česku?

Lamine Yamal otevírá zajímavou debatu o věku hráčů. Jsou dnešní mladí jiní než dřívější supertalenti? Nastal obecně čas pro fotbalové mládí a jaká jsou rizika pro jejich růst? Proč tak mladí hráči na top úrovni nejsou i u nás? A rodí se nová španělská nadvláda v mezinárodním fotbale?

Euro 2024
Popup se zavře za 8s