„Jarošík jde do Ruska,“ hlásí titulky zpravodajských serverů. „Lička se má stát trenérem v Dynamu,“ doplňují připomínku, že v Rusku už čeští trenéři jsou – mezinárodněpolitické situaci navzdory. A v diskusích pod články se opět objevují komentáře, že politika do fotbalu nepatří, že Jarošík nejde přeci bojovat a proč by tudíž nemohl odejít kamkoli chce. Třeba do Ruska.
Podobné názory ukazují na zásadní nepochopení toho, jak fotbal v Rusku funguje a jaký význam má – stejně jako řada dalších sportů – pro tamní režim. Příběh ruského a sovětského fotbalu se prakticky od nástupu bolševiků k moci nese ve znamení neustálého střetu mezi tím, jak by fotbal podle představ režimu měl „oficiálně“ fungovat (tedy snahy o jeho ideologické působení), a tím, jak by ho chtěli vnímat jeho fanoušci. A nutno dodat, že až na drobné výjimky má ta státem prosazovaná propagandistická role po většinu historie navrch.
Jeden z nejkrásnějších gólů historie mistrovství světa dnes slaví 27 let. Pusťte si video nezapomenutelného mementu, kdy nizozemský kanonýr Dennis Bergkamp potupil obranu Argentiny.
Předvede brankář superman další skvělou show? Uvidíme na hřišti Alishu Lehmannovou? A zvládnou anglické lvice první krok za obhajobou Eura? V další porci víkendových analýz v našem sázkařském koutku jsme se zaměřili na Mistrovství světa klubů v USA a Euro žen ve Švýcarsku.
Krajní beci pro Slavii, defenzivní záložník pro Spartu? S analytiky Vojtěchem Mrklasem a Tomášem Daníčkem dopodrobna rozebíráme, kde nejvíc tlačí bota kádry ligových týmů a které konkrétní posily by se jim teď hodily.
Staňte se předplatiteli Football Clubu a odemkněte si všechny prémiové texty!