Glosa: Nebuďte jako trenér Tottenhamu, neshazujte své lidi

04. leden 2023
Sdílejte:
Antonio Conte si po prohře s Aston Villou postěžoval, že má proti bazukám malé pistole. Je to nevkusné.
Antonio Conte, trenér TottenhamuFoto: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock

Tohle by se mělo zapsat do všech manažerských příruček. Takhle se tým nevede.

Antonio Conte, trenér Tottenhamu, si po posledním zápase s Aston Villou, který Spurs doma prohráli 0:2, postěžoval na kvalitu vlastního kádru.

„Úroveň v lize je nyní velmi vysoká a dál se zlepšuje, protože Manchester United investoval spoustu peněz a už předtím měl důležité hráče. Chelsea, Manchester City a Arsenal udělaly totéž. Vždy je vidět, jak jeden následuje ostatní,“ rozpovídal se při hodnocení pro BBC Radio 5 Live.

A pak to přišlo: „Druzí dorazí s bazukou a vy máte ve srovnání s nimi jen malou pistoli.“

Je legitimní prací manažera vytvářet tlak na majitele, aby investoval víc peněz do posil, pokud si myslíte, že nemáte dostatečně silný kádr na dosažení svých cílů. V případě Tottenhamu je to první čtyřka zajišťující Ligu mistrů, ze které po restartu Premier League vypadl, když nejprve remizoval na Brentfordu a teď prohrál doma s Villou.

Měl by Conte v Tottenhamu pokračovat?

Nikdy se to ale nemá dělat tak, že přitom shodíte vlastní tým. Připomeňme, že Tottenham v létě pod Contem utratil podle webu Transfermarkt.de celkem 170 milionů eur za posily. Richarlison vyšel téměř na 60 milionů eur, Cristian Romero na 50 a Yves Bissouma na 29. A Spurs v kádru dál mají Harryho Kanea nebo Son Hung-min.

Jsou to malé pistole? Jak se asi spolupracuje s trenérem, který o vás takhle mluví?

„Pokaždé když Tottenham prohraje, obviňuje Conte všechny ostatní jen ne sebe. Je v tom skvělý,“ rýpnul si do něj v podcastu Football Daily Chris Sutton, komentátor a bývalý hráč Blackburnu, Chelsea nebo Celticu.

Takže si pište: neobviňujte všechny kolem sebe za společné neúspěchy a nikdy neshazujte veřejně své lidi. Vypadali byste stejně špatně jako Antonio Conte.


Související články

Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka

Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník Hearts Stephen Humphrys si řekl o potlesk.

Zábava

Zemřel František Cipro. Muž, který Slavii vrátil titul

Ve věku 75 let zemřel František Cipro.

Slavia

Kdo vyhraje Ligu mistrů? A odejde Guardiola ze City bez ní?

Už příští týden se opět rozjedou evropské poháry. Liga mistrů jde rovnou na osmifinále, které nabízí i přímé střety gigantů. Ve speciální situaci je Manchester City, který touží královskou soutěž konečně vyhrát, ale má plnou hlavu jiných starostí. Kdo podle vás Ligu mistrů letos vyhraje?

Otázka týdne
Popup se zavře za 8s