Koupit předplatné webu za akční cenu 99 Kč napořád

Glosa: Nebuďte jako trenér Tottenhamu, neshazujte své lidi

04. leden 2023
Sdílejte:
Antonio Conte si po prohře s Aston Villou postěžoval, že má proti bazukám malé pistole. Je to nevkusné.
Antonio Conte, trenér TottenhamuFoto: Maciej Rogowski Photo / Shutterstock

Tohle by se mělo zapsat do všech manažerských příruček. Takhle se tým nevede.

Antonio Conte, trenér Tottenhamu, si po posledním zápase s Aston Villou, který Spurs doma prohráli 0:2, postěžoval na kvalitu vlastního kádru.

„Úroveň v lize je nyní velmi vysoká a dál se zlepšuje, protože Manchester United investoval spoustu peněz a už předtím měl důležité hráče. Chelsea, Manchester City a Arsenal udělaly totéž. Vždy je vidět, jak jeden následuje ostatní,“ rozpovídal se při hodnocení pro BBC Radio 5 Live.

A pak to přišlo: „Druzí dorazí s bazukou a vy máte ve srovnání s nimi jen malou pistoli.“

Je legitimní prací manažera vytvářet tlak na majitele, aby investoval víc peněz do posil, pokud si myslíte, že nemáte dostatečně silný kádr na dosažení svých cílů. V případě Tottenhamu je to první čtyřka zajišťující Ligu mistrů, ze které po restartu Premier League vypadl, když nejprve remizoval na Brentfordu a teď prohrál doma s Villou.

Měl by Conte v Tottenhamu pokračovat?

Nikdy se to ale nemá dělat tak, že přitom shodíte vlastní tým. Připomeňme, že Tottenham v létě pod Contem utratil podle webu Transfermarkt.de celkem 170 milionů eur za posily. Richarlison vyšel téměř na 60 milionů eur, Cristian Romero na 50 a Yves Bissouma na 29. A Spurs v kádru dál mají Harryho Kanea nebo Son Hung-min.

Jsou to malé pistole? Jak se asi spolupracuje s trenérem, který o vás takhle mluví?

„Pokaždé když Tottenham prohraje, obviňuje Conte všechny ostatní jen ne sebe. Je v tom skvělý,“ rýpnul si do něj v podcastu Football Daily Chris Sutton, komentátor a bývalý hráč Blackburnu, Chelsea nebo Celticu.

Takže si pište: neobviňujte všechny kolem sebe za společné neúspěchy a nikdy neshazujte veřejně své lidi. Vypadali byste stejně špatně jako Antonio Conte.


Související články

Happy end z Netflixu. Ještě nedávno utrápený klub sází na mládí, má Bellinghama

Sunderland má mladého majitele i nejmladší kádr v druhé lize. Věří, že ho to časem dovede zpátky do Premier League. Netflix už u toho ale asi nebude. Legendární dokumentární série Sunderland ’Til I Die servíruje tři nové díly, které zachycují obrat k lepšímu.

Přímák

AC Milán, Liverpool, ale i Rangers. Tady jsou možní soupeři pro českou top trojku

Tři české týmy v osmifinále evropských pohárů najednou je velká a příjemná novinka. V pátek po poledni se Sparta, Slavia a Plzeň dozvědí soupeře. Evropská liga se losuje v poledne, Konferenční liga o hodinu později. Projděte si, koho může česká top trojka dostat.

Zprávy

Ze Slavie do Sparty a zase zpět. Kdo měl Koška, byl nejlepší

Podle legendy právě při slavných volejích Jana Koška vzniklo zvolání „Piš!“ Fanoušci ho z tribun křičeli ještě dlouho po smrti nedostižného kanonýra.

Historie
Popup se zavře za 8s